رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور از ثبت ۱۵۳۶ تصادف در دو روز ابتدایی آغاز سفر‌های نوروزی خبر داد و گفت: در این دو روز ۷۶ هموطن جان خود را در تصادف از دست داده‌اند.
کد خبر: ۱۰۹۷۱۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹ 18 March 2023

سرهنگ احمد شیرانی؛ با اشاره به تغییرات سفر‌های بین استانی دو روز اول طرح نوروزی از تاریخ ۲۴ تا ۲۶ اسفند اظهار کرد: شاهد افزایش ۱۷ درصدی سفر‌ها نسبت مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.
 
وی با بیان اینکه سفر‌های نوروزی امسال به سفر‌های نوروزی ۱۴۰۰ حدود ۴۲ درصد افزایش داشته است، گفت: بیشترین خروج خودرو از استان‌های تهران و البرز با ۱۰۵ هزار وسیله نقلیه و بیشترین مقصد خودرو‌های استان تهران البرز به سمت استان‌های قم، قزوین، مازندران، مرکزی و اصفهان بوده است. 
 
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور بیان کرد: بیشترین ورود خودرو به استان مازندران با ۲۶ هزار و ۷۰۰ وسیله نقلیه، بیشترین ورود خودرو به مازندران از استان‌های تهران و البرز، گلستان، فارس، خراسان رضوی، گیلان بوده است.
 
به گفته شیرانی استان‌های مرکزی گیلان و همدان هم دارای بیشترین ورود خودرو بوده‌اند.
 
وی با اشاره به آمار تصادفات دو روز اول طرح نوروزی از روز ۲۴ تا ۲۶ اسفند گفت: ۶۹ فقره تصادف فوتی با ۷۶ نفر جان باخته و هزار و ۴۶۷ فقره تصادف جرحی با هزار و ۸۸۰ نفر مجروح ثبت شده است.
 
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور با بیان اینکه آمار تصادفات بسیار نگران‌کننده است، گفت: بیشترین وقوع تصادفات فوتی در جاده‌های استان‌های خراسان رضوی، تهران، فارس، کرمان و اصفهان رخ داده است.
 
وی تصریح کرد: کمترین وقوع تصادفات هم در جاده‌های استان‌های چهارمحال بختیاری، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان بوده است.
 
شیرانی خاطرنشان کرد: بیشترین علت وقوع حوادث عدم توجه به جلو، انحراف و تجاوز به چپ ناشی از عجله و شتاب در رانندگی برای سبقت غیرمجاز که منجر به شدیدترین و پرتلفات‌ترین حوادث شده است. 
 
وی اضافه کرد: بیشترین ساعات وقوع حوادث ساعت ۱۲ تا ۱۶ بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار