مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان بر لزوم تزریق به‌موقع تسهیلات بانکی برای سرعت‌بخشی به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان تاکید کرد.
کد خبر: ۱۱۳۰۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۵ 10 October 2023

به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان، عطاء اله اکبری امروز در نشست بررسی روند نحوه پرداخت تسهیلات توسط بانک های عامل طرح نهضت ملی مسکن استان افزود: تاکنون ۳۸۲۱ میلیارد تومان قرارداد تسهیلات بانکی واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در استان منعقد گردیده که ۱۸۰۲ میلیارد تومان آن به سازندگان و خودمالکین با توجه به پیشرفت فیزیکی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه منابع بانک‌ها برای نهضت ملی مسکن باید بلندمدت و متناسب با این طرح باشد، گفت: با توجه به تاکیدات برای تامین مالی ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن و الزام قانونی آن نباید جای هیچ‌گونه تعللی از سوی بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات وجود داشته باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این استان با فعالیت مطلوب تعاونی های مسکن از استان های موفق در اجرای طرح نهضت ملی مسکن است که تداوم این مسیر برای بهره مندی هر چه سریعتر شهروندان گرامی به مسکن مناسب نیازمند تعامل بیشتر بانک هاست.

اکبری با تاکید بر ضرورت توجه تمام بانک‌ها به طرح نهضت ملی مسکن گفت: هیچ مانعی نباید بر سر راه اعطای تسهیلات بانکی در اجرای این طرح باشد و مسئولان بانک ها باید همه تلاش خود را برای رفع این موانع انجام دهند.

وی با بیان اینکه طرح بزرگ و فراملی نهضت مسکن با اهداف بزرگی تعریف شده است، افزود: بانک های عامل با تزریق بموقع تسهیلات در روند اجرای پیشرفت ساخت مسکن با توجه به فصل کاری یاری رسان باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ساخت مسکن سبب تحرک در اقتصاد می‌شود، تصریح کرد: هدایت نقدینگی به سمت مسکن ضمن کاهش تورم، رفع نیاز شهروندان به مسکن مناسب می‌تواند در حل معضل اشتغال و رونق صنایع کوچک نیز تاثیر داشته باشد و مشکلات معیشتی مردم را حل نماید.

 اکبری مسکن را اهم مسائل و مهم‌ترین دغدغه مردم دانست و تاکید کرد: این اداره کل تامین مسکن را با تلاش مضاعف و بی‌وقفه پیگیری می‌کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار