رئیس سازمان توسعه تجارت آخرین وضعیت واردات خودروی جانبازان را تشریح کرد.
کد خبر: ۱۱۳۶۰۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۵ 08 November 2023
 
 
ارزش خودروی وارداتی برای جانبازان چند یورو است؟

به گزارش تابناک به نقل از فارس، مهدی ضیغمی افزود: امیدواریم با همکاری بنیاد شهید بتوانیم تا پایان سال روند واردات خودرو برای جانبازان را محقق کنیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم تا پایان امسال با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، روند واردات خودرو برای جانبازان را داشته باشیم، گفت: مقرر شده شرکت های واردکننده خودرو در پورتال خود، فضایی را برای معرفی و ثبت نام خودرو ویژه جانبازان و ایثارگران باز کنند.

 

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: شرکت های واردکننده خودرو برای واردات خودروی جانبازان اعلام آمادگی کرده اند. شرکت ها درخواست خود را داده اند و ما در حال بررسی مدل ها و برندهای پیشنهادی آنها هستیم. احتمالا هفته جاری شرکت های واردکننده امکان ثبت نام جانبازان را در پورتال خود ایجاد خواهند کرد زیرا مقرر شده شرکت ها در پورتال خود، فضایی تعبیه کنند تا برندها و مدل های تاییدشده برای واردات ویژه جانبازان را اعلام کنند.

 

وی بیان کرد: گام اول اعلام خودروها در سایت های واردکننده خودرو و ثبت است و گام بعدی پس از اعلام خودروها از سوی شرکت های واردکننده، ثبت نام جانبازان است.

 

ضیغمی اظهار کرد: بعد از اعلام اسامی خودروها در سایت شرکت های واردکننده خودرو، جانبازان در مرحله بعد و پس از اطلاع رسانی، می توانند برای ثبت نام این خودروها به پورتال شرکت ها مراجعه کنند.

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: پس از ثبت نام جانبازان، اسامی به بنیاد شهید اعلام خواهد شد تا براساس ارزش خودرو نسبت به تایید اسامی ارسال شده، اقدام کنند. اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران اسامی جانبازان را تایید کند، سهمیه واردات خودرو را به میزان مشخص شده برای شرکت ها باز می کنیم تا این شرکت ها بتوانند ثبت سفارش و واردات خودروها را انجام بدهند.

ضیغمی افزود: ارزش خودروی وارداتی در کشور مبدأ برای جانبازان ۷۰ درصد تا سقف ۳۵ هزار یورو، سایر جانبازان ۷۰ درصد تا سقف ۳۰ هزار یورو و برای جانبازان ۵۰ درصد تا ۶۹ درصد تا سقف ۲۵ هزار یورو است.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه مسیر واردات خودرو برای جانبازان در حال طی شدن است، اظهار کرد: البته هر خودرویی امکان واردات ندارد و باید خودرویی وارد شود که در کشور خدمات پس از فروش دارد.

رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه واردات خودرو برای جانبازان در انتظار اعلام شرکت های واردکنندگان خودرو است، گفت: مقرر شده شرکت ها خودروهایی که توسط سازمان توسعه تجارت تایید شده را در پورتال خود اعلام کنند تا جانبازان بتوانند برای ثبت نام به پورتال آنها مراجعه کنند.

ضیغمی در مورد جلسه هفته گذشته با شرکت های واردکننده خودرو گفت: در مورد ایجاد پورتال ازسوی شرکت ها جمع بندی های لازم انجام شد.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه امیدواریم با همکاری بنیاد شهید بتوانیم تا پایان سال روند واردات خودرو برای جانبازان را داشته باشیم، گفت: بخش قابل توجهی از شرکت های واردکننده خودرو برای واردات خودروی جانبازان اعلام آمادگی کرده اند.

ضیغمی افزود: ازآنجا که تعداد جانبازان زیاد نیست باید برای شرکت ها صرفه داشته باشد که این تعداد خودرو را وارد کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار