مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یگان حفاظت محیط زیست استان پس از جمع آوری اطلاعات از همیاران و دوستداران محیط زیست موفق به کشف 150 قطعه کبک در نصرت آباد شد.
کد خبر: ۲۷۷۴۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱ 14 August 2016

به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان به نقل از گزارش روز یکشنبه اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، سعید محمودی اظهار داشت: یگان حفاظت استان پس از بررسی صحت اطلاعات بدست آمده و در یک برنامه نامحسوس مراقبتی در سطح گذرگاهای استان در کنار دیده بانی های طولانی موفق به کشف محموله 150 قطعه ای کبک در منطقه نصرت آباد شد.
وی افزود: کبک های کشف شده از استانهای مرکزی به سمت مرز و خارج از کشور حمل می شد که در این رابطه یک نفر دستگیر و به همراه مدارک و مستندات تحویل مقام قضایی شد.
به گزارش ایرنا یک میلیون و 489 هزار و 590 هکتار معادل 9/7 درصد (هفت و 9 دهم درصد) از کل مساحت سیستان و بلوچستان منطقه حفاظت شده و تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد.
گونه های جانوری و گیاهی استان در 13 منطقه شامل پناهگاه حیات وحش، مناطق حفاظت شده، آثار طبیعی ملی و مناطق شکار ممنوع شامل مناطق حفاظت شده گاندو، جنگلی شیله، جنگلی بیرک و جنگلی پوزک، مناطق شکار ممنوع بزمان، بلبل آب نصرت آباد، مک سرخ و پزم و پناهگاه حیات وحش هامون و آثار طبیعی ملی تفتان، پیرگل خاش، سرو زربین سنگان و گل فشان تنگ کنارک زیست می کنند.
بر اساس آخرین بررسی های صورت گرفته، تاکنون بیش از 85 گونه پستاندار، 102 گونه خزنده، بیش از 360 گونه پرنده آبزی و غیرآبزی و پنج گونه دو زیست در مناطق حفاظت شده خشکی و آبی سیستان و بلوچستان شناسایی شده است.
جنگل حرا، بسترهای علفی، سواحل شن و ماسه ای، رودخانه ها و تالاب ها از مهم ترین زیستگاه های گونه های جانوری سیستان و بلوچستان است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار