مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: 3 شکارچی غیر مجاز از سوی یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زهک در شمال این استان دستگیر شدند.
کد خبر: ۲۹۰۰۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۴ 03 September 2016
به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، سعید محمودی روز شنبه در این زمینه اظهار داشت: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زهک هنگام گشت زنی در مناطق حفاظت شده سه نفر شکارچی غیر مجاز را که در حال شکار پرندگان آبزی بودند به همراه مستندات مربوطه دستگیر و تحویل مقامات قضایی دادند.
وی تصریح کرد: در این عملیات تعداد 10 قطعه کاکایی زنده از متخلفان کشف و ضبط شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: همچنین تور و اسلحه های ضبط شده از متخلفان تحویل اداره محیط زیست زهک شد.
به گزارش ایرنا یک میلیون و 489 هزار و 590 هکتار معادل 9/7 درصد (هفت و 9 دهم درصد) از کل مساحت سیستان و بلوچستان منطقه حفاظت شده و تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد.
گونه های جانوری و گیاهی استان در 13 منطقه شامل پناهگاه حیات وحش، مناطق حفاظت شده، آثار طبیعی ملی و مناطق شکار ممنوع شامل مناطق حفاظت شده گاندو، جنگلی شیله، جنگلی بیرک و جنگلی پوزک، مناطق شکار ممنوع بزمان، بلبل آب نصرت آباد، مک سرخ و پزم و پناهگاه حیات وحش هامون و آثار طبیعی ملی تفتان، پیرگل خاش، سرو زربین سنگان و گل فشان تنگ کنارک زیست می کنند.
بر اساس آخرین بررسی های صورت گرفته، تاکنون بیش از 85 گونه پستاندار، 102 گونه خزنده، بیش از 360 گونه پرنده آبزی و غیرآبزی و پنج گونه دو زیست در مناطق حفاظت شده خشکی و آبی سیستان و بلوچستان شناسایی شده است.
جنگل حرا، بسترهای علفی، سواحل شن و ماسه ای، رودخانه ها و تالاب ها از مهم ترین زیستگاه های گونه های جانوری سیستان و بلوچستان است.
زهک در 200 کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در همسایگی کشور افغانستان قرار دارد.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار