مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: شکارچی متخلف که اقدام به شکار یک قطعه حواصیل از نوع خاکستری کرده بود با هوشیاری یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زهک در شمال این استان دستگیر شد.
کد خبر: ۲۹۰۸۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۶ 04 September 2016
به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، سعید محمودی روز یکشنبه در این زمینه اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زهک هنگام گشت زنی در مناطق حفاظت شده یک نفر شکارچی غیر مجاز را که در حال شکار پرندگان آبزی بود به همراه مستندات مربوطه دستگیر کرده و به مقامات قضایی تحویل دادند.
وی تصریح کرد: در روزهای گذشته این چهارمین متخلفی است که از سوی یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زهک شناسایی و دستگیر می شود.
وی افزود: یک قبضه سلاح شکاری کمرشکن و سایر ادوات شکار توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زهک از شکارچی مذکور کشف و ضبط شده است.
به گزارش ایرنا یک میلیون و 489 هزار و 590 هکتار معادل 9/7 درصد (هفت و 9 دهم درصد) از کل مساحت سیستان و بلوچستان منطقه حفاظت شده و تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد.
گونه های جانوری و گیاهی استان در 13 منطقه شامل پناهگاه حیات وحش، مناطق حفاظت شده، آثار طبیعی ملی و مناطق شکار ممنوع شامل مناطق حفاظت شده گاندو، جنگلی شیله، جنگلی بیرک و جنگلی پوزک، مناطق شکار ممنوع بزمان، بلبل آب نصرت آباد، مک سرخ و پزم و پناهگاه حیات وحش هامون و آثار طبیعی ملی تفتان، پیرگل خاش، سرو زربین سنگان و گل فشان تنگ کنارک زیست می کنند.
بر اساس آخرین بررسی های صورت گرفته، تاکنون بیش از 85 گونه پستاندار، 102 گونه خزنده، بیش از 360 گونه پرنده آبزی و غیرآبزی و پنج گونه دو زیست در مناطق حفاظت شده خشکی و آبی سیستان و بلوچستان شناسایی شده است.
جنگل حرا، بسترهای علفی، سواحل شن و ماسه ای، رودخانه ها و تالاب ها از مهم ترین زیستگاه های گونه های جانوری سیستان و بلوچستان است.
زهک در 200 کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در همسایگی کشور افغانستان قرار دارد و مخازن طبیعی آب چاه نیمه در محدوده این شهرستان واقع شده است.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار