رئیس کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر سیستان و بلوچستان گفت: 484 طرح عمرانی و تولیدی همزمان دهه فجر در مناطق روستایی و عشایری استان به بهره برداری رسید.
کد خبر: ۳۷۶۲۸۸
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸ 12 February 2017
رضا نجفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح ها توسط سازمان جهاد کشاورزی، ادارات کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت آب و فاضلاب روستایی، نوسازی مدارس، ورزش و جوانان، کمیته امداد امام خمینی(ره)، شرکت برق منطقه ای و دانشگاههای علوم پزشکی استان راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: برای ساخت این طرح ها هزار و 916 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی تصریح کرد: 37 هزار و 384 خانوار روستایی و عشایری استان در 638 روستا از مزایای این طرح ها بهره مند شدند.
رئیس کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر ویژه برنامه های فرهنگی ورزشی نظیر رقابت های حفظ و قرائت قرآن کریم، دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران و رقابت های ورزشی و محلی، اعزام تیم های دامپزشکی و ارائه خدمات رایگان واکسیناسیون دام در مناطق روستایی و عشایری و نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر اجرا شد.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی، مرکبات و غیره دارد.
تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هر سال توان تولید 2 بار محصول را دارند.
هم اینک در بیش از 200 هزار هکتار از زمین های کشاورزی سیستان و بلوچستان محصولات زراعی و در 80 هزار هکتار از باغ های استان انواع میوه های گرمسیری، نیمه گرمسیری و سردسیری تولید می شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار