کد خبر: ۳۷۸۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵ 15 February 2017

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون از تعدادی از کشورهای همسایه از جمله افغانستان، پاکستان و تاجیکستان برای شرکت در جشن‌های نوروز استان دعوت شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، کامبیز مشتاق گوهری در جلسه ستاد اجرای خدمات سفر استان سیستان و بلوچستان در زاهدان، بیان کرد: با توجه به انتخاب سیستان و بلوچستان به عنوان مقصد گردشگری کشور در سال ۹۶، برنامه‌ریزی شده جشن‌های نوروز ۹۶ در استان در ۳ سطح بین‌المللی، ملی و منطقه‌ای برگزار شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: تاکنون شهرستان‌های هامون، زاهدان، خاش، ایرانشهر و چابهار برای برگزاری جشن‌های عید نوروز با حضور مهمانان داخلی و خارجی در نظر گرفته شده که از میان آنها 2 شهرستان با توجه به ظرفیت‌ها و امکاناتشان برای برگزاری جشن‌ها انتخاب می‌شود.

وی گفت: بهترین پتانسیل های فرهنگی و صنایع دستی را در این استان داریم که باید از این ظرفیت ها استفاده مفیدی شود.

مشتاق گوهری تصریح کرد: سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت های بیشماری در حوزه گردشگری است ،مثلث کویر، ساحل و کوهستان در استان از قابلیت های اکوتوریسم منطقه بشمار می رود ،یکی از افتخارت ایرانیان ومردم این دیار شهرسوخته است و اگر آن‌ طور که باید به مردم کشور و دنیا معرفی شود قطعا سهم بسزایی از گردشگر را به خود اختصاص می دهد.

وی در ادامه اضافه کرد: سیستان و بلوچستان یکی از استانهای غنی کشور به لحاظ داشته های فرهنگی، باستانی، صنایع دستی و البته گردشگری است که علاوه بر این تنوع قومی و مذهبی، تعامل فرهنگی بسیار زیبایی را خلق کرده که خود گواهی بر تمدن و فرهنگ قومی یک‌یک اقوام ایرانی در همزیستی و احترام به انسانها و اندیشه هایشان است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار