کد خبر: ۳۷۸۴۲۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۹ 15 February 2017

رئیس‌کل دادگاههای عمومی و انقلاب زاهدان گفت: با هدف مبارزه با زمین خواری از ابتدای امسال تا کنون 2 هزار و 729 هکتار از اراضی منابع طبیعی استان رفع تصرف شده است.

به گزارش ایرنا محمدعلی حمیدیان روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان اظهار داشت: امنیت در سیستان و بلوچستان به نحو شایسته و مناسب برقرار است اما متاسفانه هنوز احساس ناامنی در این استان وجود دارد.
وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان در حوزه نرخ جمعیتی اتهامات در 6 ماهه نخست امسال در بهترین وضعیت نسبت به کشور قرار داشته است.
وی ادامه داد: به نسبت 2 هزار و 301 نفر تنها یک اتهام در سیستان و بلوچستان شکل گرفته در حالی که میانگین کشوری 3 هزار و 834 نفر یک مورد است.
وی خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال تا کنون تعداد مرگ و میرها در معابر شهری 56 نفر، راههای برون شهری 424 نفر و جاده های روستایی و خاکی 87 نفر بوده است.
معاون پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری استان با اشاره به پیشگیری از زمین خواری و گسترش بافت های ناکارآمد شهری در سیستان و بلوچستان گفت: در این رابطه 15 هکتار در شمال و 420 هکتار نیز در جنوب استان تا کنون رفع تصرف شده است.
حمیدیان با اشاره به پرونده کانون ازدواج آسان اظهار داشت: این پرونده 204 شاکی در ارتباط با تحویل خودرو و 180 نفر در زمینه ثبت نام عتبات عالیات دارد.
وی تصریح کرد: حکم پرونده کانون ازدواج آسان صادر شده اما هنوز دادنامه آن امضا نشده است.
وی بیان کرد: این پرونده 5 متهم دارد که از این تعداد 2 متهم آن شاکی ندارند یک متهم 727 شاکی، یک نفر 439 شاکی و یک نفر هم 4 شاکی دارد.
وی ادامه داد: در این پرونده 80 میلیارد ریال کلاهبرداری شده که 50 میلیارد ریال آن از طریق دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان و خانواده های متهمان به مالباختگان پرداخت شده است.
رئیس‌کل دادگاههای عمومی و انقلاب زاهدان گفت: 30 میلیارد ریال از مبلغ کلاهبرداری شده باقی مانده که از این مبلغ سه میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اموال توقیفی این متهمان به صورت نقد موجود است که براساس میزان سهم مالباختگان بعد از امضا دادنامه پرداخت خواهد شد.
حمیدیان با اشاره به کذب بودن کشف 5 کانتینر لوازم آرایشی ممنوعه در منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: این کانتینر ها براساس اظهار نامه به گمرک وارد کشور شده بودند و غیر قانونی نبوده اند.
وی تصریح کرد: چهار کانتینر از منطقه آزاد در زمان مقرر ترخیص شده اما یک کانتینر چون مهلت ترخیص آن گذشته بود باید مراحل قانونی خودش را برای ترخیص طی می کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار