کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی های ملایم و در برخی نقاط متوسط که از چند روز گذشته در استان آغاز شده تا اوایل هفته آینده ادامه دارد.
کد خبر: ۳۷۸۴۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۷ 15 February 2017


علی ملاشاهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از روز گذشته تا کنون بین یک تا هفت میلی متر بارندگی در نواحی شمالی و مرکزی سیستان و بلوچستان گزارش شده است.
وی ادامه داد: برای امروز و فردا در شمال استان بارندگی ملایم و در برخی نقاط مرکزی و جنوبی از جمله زاهدان، نصرت آباد، میرجاوه، خاش، بزمان، دلگان و ارتفاعات ایرانشهر بارندگی متوسط حدود پنج تا 15 میلی متر پیش بینی می شود.
وی گفت: با ورود سامانه بارشی جدید، از جمعه تا اوایل روز یکشنبه احتمال بارندگی تا 30 میلی متر در مناطق شمالی و مرکزی استان وجود دارد.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: برای جمعه شب تا صبح یکشنبه در نواحی جنوبی استان بارش ملایم پیش بینی می شود.
ملاشاهی گفت: حداکثر سرعت وزش باد در نواحی مرکزی استان صبح امروز به 75 کیلومتر بر ساعت رسید.
وی اظهار داشت: وزش باد شدید تا شنبه شب از سمت جنوب غرب برای نواحی مرکزی استان مانند زاهدان، نصرت آباد و خاش تداوم دارد و سرعت آن به 80 تا 90 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.
وی افزود: از شنبه شب تا صبح دوشنبه با نفوذ توده هوای سرد برای منطقه سیستان (زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز) و مرزهای غربی استان وزش باد شدید از سمت شمال غرب پیش بینی می شود.
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به این وضعیت دمای هوای نواحی شمالی استان در این مدت 10 تا 15 درجه و نواحی جنوبی سه تا هشت درجه کاهش می یابد.
وی گفت: مهرستان در شبانه روز گذشته با حداقل 10 درجه بالای صفر و زرآباد کنارک با 29 درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان بودند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار