سیستان و بلوچستان در مسیر توسعه
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سیستان و بلوچستان امروز در جلسه هماهنگی ارائه ی پروژه های پیشنهادی سرمایه گذاری دستگاههای اجرایی استان به منظور همکاری و مشارکت بنیاد برکت که در استانداری برگزار شد، بیان کرد : با رایزنی و پیگیری های انجام شده ،بنیاد برکت آمادگی دارد در ساخت و راه اندازی حداقل یک نیروگاه خورشیدی به میزان دو هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کند .
کد خبر: ۴۶۰۹۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۱ 17 July 2017
به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان سکینه اشرفی بخشی از مهم ترین نیازهای استان که ضرورت سرمایه گذاری و مشارکت بنیاد برکت را می طلبد شامل پروژه های آبرسانی به روستاهای فاقد آب آشامیدنی ، اجرای طرحهای خدماتی برای حاشیه نشینان، مسکن مددجویان بهزیستی، بانوان سرپرست خانوار، ایجاد فضا برای نگهداری ایتام، خدمات بیمه ای و روستایی، مسکن محرومان، حمام های روستایی و خانه های عالم روستایی، ایجاد اماکن فرهنگی در روستاها و اعطای تسهیلات تا سقف سه میلیون تومان به عنوان کمک بلاعوض به روستاییان برشمرد.
وی سرمایه گذاری بنیاد برکت در پروژه های زیربنایی از جمله نیروگاههای خورشیدی، پروژه های نیمه تمام که سود آور و عام المنفعه است چون تکمیل پروژه راه آهن چابهار – مشهد و پروژه های مشارکتی همچون خرمای سراوان و پسته کورین را با توجه به مزیت نسبی و فضای رقابتی آنها مورد توجه قرار داد. 
معاون استاندار با اشاره به اجرای طرحهای مشارکتی و محرومیت زدایی از سوی بنیاد برکت در سه بخش زیر بنایی ، طرحهای جامعه محور و پروژه های مشارکتی سرمایه گذاران ابراز امیدواری کرد: از فرصت حضور دکتر مخبر در استان در آینده نزدیک استفاده کنیم و پیش نویس طرحهای پیشنهادی استان برای سرمایه گذاری از سوی بنیاد برکت جهت انعقاد تفاهم نامه برای امضا آماده شود.
وی ضمن تاکید بر بررسی کارشناسی نیازمندی های 19 شهرستان استان با توجه به قابلیت ها و پتانسیل های آنها گفت: بنیاد برکت می تواند در طرح های تولیدی بخشهای صنعتی و کشاورزی مشارکت کند و پس از رسیدن به پویایی و ثبات لازم از این طرح ها خارج می شود و در واقع نقش یک کاتالیزور را ایفا نماید.

اشرفی بیان داشت: رویکرد بنیاد برکت صدقه ای نیست و طرح ها  را پس از بررسی کارشناسی از نظر توجیه اقتصادی و بررسی بازار محصول تقبل می کند که تفاهم نامه اولیه پسته کورین و خرمای سراوان نیز بر این اساس منعقد شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سرمایه گذاری بنیاد  برکت را با توجه به رسالتش در محرومیت زدایی در پروژه های راههای روستایی و طرحهای انتقال آب و برق مهم ارزیابی کرد.

زنگنه مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری نیز در ابتدای این جلسه گفت : با توجه به ماموریت بنیاد برکت برای محرومیت زدایی در کشور بر اساس پیگیری ها و اقدامات انجام شده و دعوت از این بنیاد برای حضور در استان ، مقرر شده است رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره ) در هفته جاری به استان سفر کند .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار