کد خبر: ۵۵۱۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳ 13 January 2018

رئیس نهاد کتابخانه های عمومی خاش سیستان و بلوچستان گفت: سه هزار و 800 نفر در این شهرستان عضو کتابخانه های عمومی هستند و از منابع موجود در این مراکز فرهنگی استفاده می کنند.

نواب کرد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینک 6 باب کتابخانه در شهرستان خاش فعال است و روزانه به 120 فرد مراجعه کننده خدمات ارائه می دهد.
وی بیان کرد: 48 هزار جلد کتاب در 6 کتابخانه شهرستان خاش وجود دارد که اعضای فعال از آنها استفاده می کنند.
وی افزود: امکانات خوبی در کتابخانه ها برای مطالعه فراهم است اما باید تجهیزات بیشتری برای مراجعان پیش بینی شود تا به نحو مطلوب تری از ظرفیت های این مراکز استفاده کنند.
وی تصریح کرد: فعالیت کتابخانه ها در مراکز آموزش عالی، مراکز خصوصی و فروشگاههای عرضه کتاب توانسته بسیاری از مخاطبان را به خود جذب کند.
وی ادامه داد: در سالهای گذشته کتابخانه های سیار در نقاط مختلف شهر خاش راه اندازی و کتابهای پرشماری هم میان مردم توزیع شده است.
رئیس نهاد کتابخانه های عمومی خاش گفت: برپایی نمایشگاه کتاب، تجلیل از کتابداران و نویسندگان برتر، تبلیغات در سطح شهر، عضو گیری رایگان، برگزاری نشست های کتاب و کتابخوانی و اجرای نمایش در سطح مدارس از جمله برنامه های این نهاد از ابتدای امسال تا کنون در این شهرستان بوده است.
کُرد بر ضرورت توجه به مبحث مطالعه کتاب و بهره گرفتن از ظرفیت های کتاب، تشویق اقشار جامعه به سمت انجام کارهای فرهنگی و حمایت از فعالان این عرصه تاکید کرد و افزود: هر چه جامعه به سمت مطالعه کتاب پیش برود به بالا رفتن آگاهی فردی و اجتماعی و رشد فکری افراد کمک می شود.
وی تاکید کرد: ضروری است در کنار گسترش زیر ساخت های کتابخانه ای در خاش همه دستگاهها دست در دست هم دهند تا با ارائه مشوق ها، زیباسازی کتابخانه ها برای ایجاد انگیزه، فرهنگ سازی و غیره سرانه مطالعه در این شهرستان افزایش یابد.
به گزارش ایرنا خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار