کد خبر: ۶۰۱۵۷۶
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۹ 06 May 2018

دستیار و مشاور فرمانده کل قوا گفت: کار حفاظت از شخصیت‌ها کاری تخصصی و پیچیده است که احتیاج به هوشمندی ، نبوغ و شجاعت دارد و سپاه انصارالمهدی پرونده درخشانی در این موضوع بر جای گذاشته است.

به گزارش ایسنا سرلشکر پاسدار سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور فرمانده‌ کل‌‌ قوا صبح امروز در مراسم گرامی‌داشت سالروز تاسیس سپاه حفاظت انصارالمهدی با بیان اینکه اوایل پیروزی انقلاب ما از حیله دشمنان غفلت کردیم، گفت: چه کسی قبول می‌کند که رژیم صهیونیستی پشت سر ترور دانشمندان هسته‌ای ما نباشد، ضمن اینکه شیوه ترور این دانشمندان و بمب‌های به کار رفته در ترور این شهدا، کاری بسیار حرفه‌ای بوده است.

دستیار و مشاور فرمانده کل قوا با بیان اینکه سپاه حفاظت انصار‌‌المهدی طی سال‌های پس از تاسیس آن اقدامات ارزنده‌ای را انجام داده است، تصریح کرد: این سپاه، فعالیت‌های ارزنده‌ای در جهت حفاظت از شخصیت‌ها و اماکن حساس و حیاتی نظام انجام داده، پس از اینکه مسئولیت حفاظت از دانشمندان هسته‌ای به سپاه واگذار شد دشمن تا امروز نتوانسته، هیچ دانشمندی را ترور کند.

صفوی ادامه داد: کار حفاظت از شخصیت‌ها کاری تخصصی و پیچیده است که احتیاج به هوشمندی ، نبوغ و شجاعت دارد که سپاه انصارالمهدی پرونده درخشانی در این موضوع بر جای گذاشته است.

وی با با اشاره اینکه سرمایه‌های انسانی یک کشور از ارکان قدرت ملی آن هستند، تصریح کرد: حفاظت از شخصیت‌ها کار مهمی است که هر حکومتی برای حفظ منافع ملی‌اش به آن احتیاج دارد.

دستیار و مشاور فرمانده‌ کل‌ قوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیروزی‌های جمهوری اسلامی در منطقه و شکست‌های پی‌درپی آمریکا گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب روحیه مقاومت و ایستادگی در ملت‌های منطقه وجود نداشت. پس از آن ، همه ملت‌های منطقه به این نتیجه رسیدند که مسیر ملت ایران مسیر دستیابی به استقلال و آزادی است.

صفوی ادامه داد: پیروزی‌هایی که در سایه فرهنگ جهاد و مقاومت و حفاظت از منافع ملی حاصل شده است، ملت ما را مقتدر کرده و ما امروز با اقتدار کشورمان را مدیریت می‌کنیم.

دستیار و مشاور فرمانده کل قوا با بیان اینکه امنیت جمهوری اسلامی از بین رفتنی نیست، تاکید کرد: جمهوری اسلامی امنیت خود را تامین کرده است و این آمریکاست که منطقه را به آتش کشیده و حضور آنها در منطقه موجب ناامنی است.

حاجی صادقی: انقلاب در ۴۰ سال گذشته هیچ‌گاه متوقف نشده است

همچنین تسنیم نوشت: نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: انقلاب ۴۰ سال است که فراز و نشیب داشته، ولی هیچگاه متوقف نشده است.

حجت الاسلام‌ والمسلمین عبداللّه حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه در جمع پایوران سپاه امام‌ رضا (ع) در پادگان شهید برونسی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج اظهار داشت: این سه ماه مبارک رجب، شعبان و رمضان ماه اوج گرفتن به سمت خداست. خداوند در نیمه شعبان مهم‌ترین شخصیت عالم ملکوت را به عالم آفرینش هدیه کرد.

وی با تاکید بر اینکه اگر به دنبال خدامحوری و صراط مستقیم هستیم باید به دنبال ولایت باشیم، افزود: ولایت تجلی توحید ربوبی و زمینی شدن حاکمیت خداست. باید تا می‌توانیم رابطه خود را با قطب عالم امکان محکم کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: شخصیت والای شهید مطهری الگو و اسوه استادان شد. مطهری با علم حصولی، مطهری نشد بلکه با علم اشراقی خدا مطهری شد. مطهری با قرآن و ولایت مطهری شد.

حاجی صادقی تاکید کرد: تنها راه مقابله با تهاجم و شبیخون فرهنگی مانوس شدن با قرآن و ولایت است. تا زمانی که در سنگر ولایت هستید نباید از هجوم فرهنگی دشمن بترسید. ما نباید در جنگ فرهنگی با دشمن صرفا به توانمندی‌های خود تکیه کنیم بلکه باید به کلام اللّه متوسل شد.

وی با اشاره به اینکه استکبار در جمع‌بندی خود به این نتیجه رسیده که انقلاب اسلامی ایران مرگ تدریجی او را رقم می‌زند و شاخصه‌های ابرقدرتی خود را از دست داده است، گفت: انقلاب 40 سال است که فراز و نشیب داشته، ولی هیچگاه متوقف نشده است و روی اصول خود ایستاده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: دشمن برای براندازی نظام اسلامی فتنه‌هایی را رقم می‌زند که نیازمند پاسداری از جنس عمار و ابوذر هستیم. امروز در حقیقت دفاع از اسلام دفاع از حریم حضرت علی (ع) است.

وی ادامه داد: پاسداری امروز جنس دیگری از بصیرت، روحیه انقلابی، شجاعت، و صراحت را می‌طلبد.

حاج صادقی اظهار داشت: هر چه پیوند سپاه با ولایت بیشتر و قوی‌تر باشد، در انجام رسالت خود موفق‌تر خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه ضمن تاکید بر اینکه پاسداران باید بصیرت دینی داشته باشند، افزود: عقیدتی سیاسی و رسالت همه فرماندهان و مربیان این است که نیرو‌هایی تربیت کنند که بصیرت دینی و سیاسی داشته باشند. از طرفی این بصیرت دینی باید اثربخش و خروجی داشته باشد. سپاه به قوت نیاز دارد و این قوت، اعتقاد، عقل و استقامت اوست.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار