کد خبر: ۶۱۵۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۴ 05 June 2018

تیم رالی دوستی اتومبیلرانی کریدور بین المللی شمال - جنوب پس از رسیدن به بندر چابهار به عنوان نقطه پایانی، مورد استقبال گرم مردم و مسئولان قرار گرفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رالی دوستی کریدور حمل و نقل بین المللی شمال – جنوب به منظور گسترش ارتباطات فرهنگی، ورزشی و گردشگری بین کشورهای ایران، هند، آذربایجان و روسیه انجام شده است. 
بهروز آقایی معرفی کریدور شمال - جنوب به عنوان یکی از کریدورهای تاثیرگذار بین المللی در مبادلات تجاری و گردشگری را از اهداف برگزاری این رالی عنوان کرد. 
وی با بیان اینکه این رالی از مبدا هندوستان آغاز و شرکت کنندگان متشکل از مقامات و سفرای این کشور پس از طی مسیر دریایی 10 اردیبهشت ماه همزمان با روز ملی خلیج فارس وارد بندرعباس شده بودند، خاطرنشان کرد: حرکت در مسیر زمینی به شمال و عبور از شهرهای ایران از مرز زمینی بندر آستارا به سمت باکو و روسیه مقصدهای بعدی این رالی بود. 
وی گفت: در مسیر بازگشت، تیم رالی متشکل از کشورهای هند، روسیه و آذربایجان با ورود به ایران از مرز آستارا وارد تهران شدند. 
وی ادامه داد: این رالی به عنوان نقطه پایانی پس از طی مسیر به سمت زاهدان، در 2 مسیر بندرعباس و چابهار حرکت و با عبور از شهرهای یزد، کرمان و زاهدان وارد بندر چابهار شد. 
وی بیان کرد: شرکت کنندگان پس از خروج از بندر چابهار از طریق بندرعباس و مسیر دریایی، کشور ایران را ترک می کنند. 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار