معاون رئیس جمهوری در واکنش به خبر تجاوز در ایرانشهر گفت: باید از همه راه های بازدارنده برای مقابله با خشونت علیه زنان و دختران استفاده کرد.
کد خبر: ۶۲۰۰۹۹
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸ 17 June 2018

به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان معصومه ابتکار پس از گفت‌وگوی تلفنی با سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان بار دیگر بر تسریع ارسال لایحه مقابله با خشونت علیه زنان تاکید کرد و افزود: ابزارهای بازدارندگی در مقابل این چنین جنایاتی باید افزایش یابد.
ابتکار گفت: استاندار سیستان و بلوچستان نیز بر لزوم رسیدگی کامل به موضوع تعرض در ایرانشهر تاکید دارد.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: از مجلس شورای اسلامی مجددا تقاضا دارم همچنین نسبت به درخواست دولت برای در اولویت قرار دادن لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اقدام کند.
وی با ابراز تاسف شدید از واقعه رخ داده در ایرانشهر یکی از راههای مهم مقابله با این حوادث ناگوار و غیرقابل بخشش را حمایت از اورژانس های اجتماعی و ۱۲۳ دانست و افزود: همه دستگاههای مرتبط می‌بایست با توجه به ضرورت رسیدگی فوری به خشونت ها و تعرضات و حمایت های اجتماعی و تخصصی روانشناسی از شهروندان آسیب دیده از اقدامات اورژانس های اجتماعی پشتیبانی کنند.
ابتکار تاکید کرد که ماه گذشته نامه‌ای به امضای وی و علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت فرابخشی دولتی و غیردولتی از ۱۲۳ برای مقابله با حوادث ضد انسانی به وزیر کشور نوشته شده است.
گفتنی است امام جمعه اهل سنت مسجد نور ایرانشهر در خطبه های نماز عید فطر اعلام کرد: فرد دستگیر شده تاکنون به تجاوز به ۴۱ دختر اعتراف کرده است.
همچنین در تماس تلفنی دیگر وزیر کشور پیگیری مضاعف موضوع را از رئیس شورای تأمین سیستان و بلوچستان خواستار شد.
وزیر کشور به دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان و رئیس شورای تأمین استان، دستور داد بموازات اقدامات و پیگیری های مرجع قضائی که برابر روند قانونی در جریان است، ضمن بررسی مضاعف و همه جانبه موضوع از طریق شورای تأمین استان، گزارش دقیقی از ابعاد آن تهیه و در اولین زمان ممکن به استحضار مردم شریف استان علی الخصوص هموطنان عزیز شهرستان ایرانشهر رسانده شود.
رحمانی فضلی همچنین از رئیس شورای تأمین استان سیستان و بلوچستان خواسته با استفاده از تعامل حداکثری با مردم و بویژه بزرگان و مؤثرین منطقه و تشریح و تبیین پیوسته ابعاد موضوع و اقدامات انتظامی و قضائی بعمل آمده در راستای برخورد قانونی با متخلفین، از سوء استفاده از احساسات و عواطف پاک مردم که بحق جریحه دار شده است، ممانعت بعمل آید.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار