2 مرزبان جمهوری اسلامی ایران در مرز شمال سیستان و بلوچستان با افغانستان در درگیری با گروهک تروریستی و قاچاقچیان به شهادت رسیدند.
کد خبر: ۶۲۱۷۶۵
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷ 21 June 2018


به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان فرمانده مرزبانی ناجا گفت: بیش از یک تن و 100 کیلوگرم انواع مواد مخدر در درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ و معاندان در 2 عملیات جداگانه و همزمان در مرزهای زابل و زاهدان کشف شد.
سردار قاسم رضایی روز پنجشنبه اظهار داشت: در این درگیری و عملیات که با حمایت و پشتیبانی معاندان از سوداگران مرگ انجام شد 2 نفر از مرزبانان غیور و سلحشور هنگ مرزی زابل به مقام والای شهادت نائل آمدند.
وی افزود: شب گذشته سوداگران مرگ با حمایت و پشتیابی آتش معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران، قصد داشتند مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را از مرزهای جنوب شرق کشور و از 2 منطقه زابل و زاهدان به طور همزمان وارد کشور کنند که مرزبانان این هنگ ها جانانه در مقابل آنان ایستادگی کردند.
وی تصریح کرد: در این درگیری ‌ها که معاندان، سوداگران مرگ را با سلاح ‌های نیمه سنگین حمایت و پشتیبانی می‌ کردند، رزمندگان مرزبانی با شجاعت و غیرت و اجرای سنگین آتش بر علیه آنان توانستند توان رویارویی را از سوداگران مرگ و معاندان سلب و آنان را در دستیابی به اهداف شومشان ناکام کنند.
فرمانده مرزبانی ناجا اظهار داشت: در این 2 عملیات مرزبانان سیستان و بلوچستان موفق شدند 911 کیلو و 450 گرم تریاک، 200 کیلوگرم هروئین و 17 کیلو و 550 گرم مرفین را به همراه مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات سبک و نیمه سنگین و تجهیزات نظامی و مخابراتی از قاچاقچیان و معاندان کشف کنند.
سردار رضایی خاطرنشان کرد: در این عملیات‌ ها 2 نفر از مرزبانانان غیور هنگ مرزی زابل به نام ‌های استوار یکم محسن شهرکی و سرباز وظیفه جلال بهبودی زابلی به درجه رفیع شهات نائل شدند.
وی گفت: با توجه به آتش پر حجم مرزبانان هنگ‌ های مرزی زابل و زاهدان، 2 نفر از سوداگران مرگ و معاندان به هلاکت رسیده و بقیه آنان به سمت خاک کشور مقابل متواری شدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار