وزیر جهاد کشاورزی در سفر یک روزه به سیستان و بلوچستان گفت
وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مراتع بر اثر خشکسالی خشک و دام های روستاییان و عشایر در معرض نابودی قرار گرفته اند تلاش می شود با حمایت دولت بخشی از علوفه دامی این مناطق را به طور رایگان تامین و توزیع کنیم.
کد خبر: ۶۲۴۵۵۸
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۸ 28 June 2018

به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان محمود حجتی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در خاش اظهار داشت: دولت در مبحث تسهیلات ارزان به کشاورزان گرفتار خشکسالی برنامه های بسیار خوبی را در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه داد: این تسهیلات متناسب با فرهنگ، فقه و مذهب هر منطقه به کشاورزان داده می شود.

وی تصریح کرد: با نگاه بلند دولت در حمایت از کشاورزان تلاش خواهیم کرد حمایت های خوبی از این قشر زحمت کش جامعه در قالب ارائه تسهیلات ارزان داشته باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: دولت تدبیر و امید در مبحث آبیاری نوین طرح های بسیار خوبی در کشور به ویژه سیستان و بلوچستان دارد.

حجتی اظهار داشت: هم اینک طرح آبیاری نوین در سطح 46 هزار هکتار دشت سیستان و 100 هزار هکتار در جنوب سیستان و بلوچستان برای مقابله با خشکسالی توسط دولت در دست اجراست.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح ها نوید بخش رونق کشاورزی در سیستان و بلوچستان با حداقل میزان آب است.
وی تاکید کرد: اجرای طرح های آبیاری نوین که از سوی دولت در کشور بویژه سیستان و بلوچستان در دست اجراست بهترین راهکار برای مقابله با خشکسالی است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: مردم سیستان و بلوچستان در دو دهه گذشته گرفتار خشکسالی هستند که دولت با توسعه آبیاری نوین در تلاش است تا کشاورزی را در این استان احیا کند.

 

وزیر جهاد کشاورزی را در این سفر یک روزه به سیستان و بلوچستان معاون تولیدات دامی، معاون امور باغبانی، مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌ها، رئیس مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر نظام‌های بهره ‌برداری سازمان تعاون روستایی ایران، رئیس سازمان حفظ نباتات کشور، نمایندگان استان درمجلس شورای اسلامی، محبی استاندار و مسئولان بخش کشاورزی استان وی را همراهی کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار