وزیر دفاع گفت: وزارت دفاع با عبور از مهندسی معکوس و تکیه بر توان داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های عظیم نیروی انسانی متناسب با تهدیدات و نیاز نیروهای مسلح، در تلاش است حدود 200 هزار فناوری روز را اجرایی کند.
کد خبر: ۶۲۹۰۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴ 11 July 2018

امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع با تبیین شرایط امروز جمهوری اسلامی ایران و نقش وزارت دفاع در حرکت نظام در مسیر پیچیده تحولات بین المللی اظهار داشت:‌ امروز ائتلاف پوشالی استکبار،‌ ارتجاع و نفاق به سرکردگی آمریکا در تلاشند تا شرایط نظام جمهوری اسلامی ایران را بحرانی جلوه داده و با جنگ روانی و القای نارضایتی در آحاد جامعه، تئوری فاصله بین نظام و مردم را عملی سازند.

وی با اشاره به قدرت نظام اسلامی در عصر حاضر یادآور شد: رویدادهای چهار دهه گذشته نشان داد جمهوری اسلامی ایران با عبور از گردنه‌های سختی همچون جنگ و ناآرامی‌های داخلی، جنگ تحمیلی، تحریم و اجماع جهانی و نظام بین الملل علیه خود، توانست در آوردگاهی کاملاً نابرابر و با کمبود منابع و امکانات، با سلاح ایمان و توکل به قدرت لایزال الهی بر دشمن فائق آید و این درحالی است که امروز ایران اسلامی نسبت به ادوار گذشته بسیار منسجم‌تر، مقتدر و دارای قدرت بازدارندگی فعال است.

امیر حاتمی با بیان اینکه دشمن به دنبال شکست‌های متعدد در عرصه تقابل با ملت ایران،‌ امروز تئوری ایجاد گسست اجتماعی و القای ناکارآمدی را به عنوان تاکتیکی جدید علیه نظام اسلامی در دستور کار قرار داده، گفت: امروز دشمنان ایران اسلامی با ضعیف نشان دادن نقاط قوت نظام و تأکید و تمرکز بر جنگ اقتصادی به دنبال انباشت نارضایتی در جامعه هستند و این در حالی است که حرکت رو به رشد نظام اسلامی با قدرت ادامه دارد.

وی «فشار از بیرون و فروپاشی از درون» را یکی دیگر از تاکتیک‌های دشمنان علیه جمهوری اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت:‌ برخی عناصر خود فروخته همچون منافقین، سلطنت طلب‌ها و اپوزسیون داخلی و خارجی با تجهیز مالی برخی دولت‌های سرسپرده منطقه و نقشه و برنامه‌ریزی آمریکا و رژیم صهیونیستی و سایر دولت‌های استکباری از هر ابزاری در فضای واقعی و مجازی برای تخریب باور مردم و اعتماد و اعتقاد آنان نسبت به نظام اسلامی با یکدیگر هم پیمان شده‌اند.

وزیر دفاع گفت: جمهوری اسلامی ایران به دلیل داشتن ظرفیت‌های عظیم انسانی و منابع متعدد با تحریم متوقف نمی‌شود و براین اساس آمریکایی‌ها «تاکتیک ایجاد فاصله بین مردم و نظام» را به عنوان روشی مهندسی شده ضربه به نظام اسلامی ارائه داده‌اند.

امیر حاتمی در ادامه با اشاره به تدابیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران تصریح کرد: تحریم و تهدیدات مالی برای ما قابل تبدیل به یک فرصت است؛ چرا که باعث خوداتکایی، خودکفایی و تکیه بر توان بومی می‌شود و بارور شدن ظرفیت‌های عظیم داخلی را به همراه خواهد داشت و این می‌تواند به الگویی برای سایر کشورهای آزادی‌خواه مبدل شود.

وی در همین زمینه با اشاره به جایگاه و عملکرد وزارت دفاع در دوران تحریم و استفاده بهینه از ظرفیت‌های بومی بیان داشت:‌ وزارت دفاع با عبور از مهندسی معکوس و تکیه بر توان داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های عظیم نیروی انسانی متناسب با تهدیدات و نیاز نیروهای مسلح، در تلاش است حدود 200 هزار فناوری روز را مبتکرانه و خلاقانه در جهت رشد ابتکار و خلاقیت و تولید محصول بومی و منحصر به فرد اجرایی کند.

وزیر دفاع گفت:‌ بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی ما ناشی از عدم بهره‌برداری درست منابع و سرمایه‌های انسانی است و ان‌شالله به حول قوه الهی با اتخاذ تصمیمات راهبردی، اتحاد ملی و بسیج همگانی، نقشه و دسیسه دشمنان در عرصه‌های اقتصادی را نیز با شکست مواجه خواهیم کرد.

امیر حاتمی با اشاره به ناامیدی دشمن از اقدام نظامی و توانمندی‌های دفاعی کشور به ویژه قابلیت‌های دفاع راهبردی گفت: بر این اساس تاکتیک خود را بر محور فشار اقتصادی و القای نارضایتی عمومی به کار بسته و متمرکز کرده‌اند.

وی با اشاره به اعتماد بالای مردم نسبت به فرزندان رشید خود در نیروهای مسلح اذعان داشت:‌ از آنجایی که ایران دارای یک نظام مردمی و دینی است، رفاه مردم جزو منافع حیاتی و خطوط قرمز ما تلقی شده و نیروهای مسلح این آمادگی را دارند تا به عنوان سربازان جان بر کف مردم تمام ارکان و ظرفیت خود را در جهت حفظ منافع حیاتی ایران اسلامی به کار بسته و در این راه عاشقانه جانفشانی کنند.

وزیر دفاع در پایان با بیان حوادث ناگوار جنگ اُحُد و سستی و غفلت مسلمانان در آن نبرد با اشاره به آیه شریفه «وَلاَ تَهِنُوا وَلاَ تَحْزَنُوا وَأَنتُمُ الأَعْلَوْنَ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِینَ» گفت: در مقابل جبهه دشمن نباید سستی و غفلت کرد و نباید اجازه داد تهدیدات دشمن منجر به آسیب دیدن وحدت و انسجام داخلی‌مان شود و در این مسیر پر فراز و نشیب تنها راه نجات و سعادت کشور تبعیت از راه نورانی قرآن و ولایت فقیه در مقابل دشمنی‌های نظام سلطه است./دفاع پرس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار