هیئت دولت در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری، گزارش تحولات در حوزه آموزش و پرورش در استان سیستان و بلوچستان را بررسی کرد.
کد خبر: ۶۵۶۵۸۹
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶ 17 September 2018

به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان براساس گزارش وزیر آموزش و پرورش به هیئت وزیران، نرخ باسوادی (10 تا 49 سال) در 5 سال گذشته از حدود 76 درصد به 82 درصد و نرخ پوشش دوره ابتدایی از 90 درصد به حدود 95 درصد افزایش یافته است.

همچنین نرخ تحت پوشش دوره پیش دبستانی که یکی از مهم ترین شاخص های توسعه یافتگی نظام آموزشی تلقی می شود، در 5 سال گذشته از 12 درصد به 77 درصد افزایش چشم گیری را شاهد بوده است.

آمار ها نشان می دهد شاخص های آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان طی سال های دولت یازدهم و دوازدهم با تلاش های به عمل آمده، بهبود قابل توجهی را شاهد بوده است؛ به نحوی که تعداد پذیرفته شدگان در آزمون سراسری سال جاری در رشته های پزشکی، روانپزشکی و داروسازی بالغ بر 155 نفر بوده اند (که در سال گذشته 66 نفر در این رشته ها پذیرفته شده اند).

همچنین استان سیستان و بلوچستان که در کنکور سراسری سال 92 رتبه آخر را در کشور داشت، با 6 رتبه بهبود، به رتبه 26 ارتقا یافته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار