کد خبر: ۶۷۰۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۳ 21 October 2018

دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان گفت: 14 هزار و 500 زائر پاکستانی اربعین از 21 مهر تاکنون از مرز میرجاوه وارد این استان شدند.

رضا بختیاری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میهمان نوازی و تکریم مردم مرزنشین سیستان و بلوچستان از زائران پاکستانی اربعین حسینی در چند سال اخیر سبب شده امسال مردم شیعه و سنی این استان با شور و عشق حسینی میزبان و بدرقه کننده چندین هزار نفر از برادران و خواهران کشور همسایه خود باشند.
وی با بیان اینکه فعالیت این ستاد برای خدمات رسانی از 21 مهر آغاز شده و تا هفت آبانماه ادامه دارد افزود: امسال علاوه بر میرجاوه سه مکان در زاهدان برای پذیرایی و ارائه خدمات به زائران پاکستانی پیش بینی شده است.
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان افزود: با برنامه ریزی انجام شده تمام تمهیدات لازم برای پذیرایی مطلوب از زوار پاکستانی پیش بینی شده است به طوری که مردم این استان آماده پذیرایی از 70 هزار زائر کشور دوست و همسایه هستند.
بختیاری با بیان اینکه مشکل پتو برای زائران پاکستانی با همکاری خوب مردم سیستان و بلوچستان بر طرف شد افزود: با توجه به ورود تعداد زیادی از زائران پاکستانی به استان ضروری است مردم در حوزه تهیه مواد غذایی مورد نیاز این ستاد را همراهی کنند.
وی گفت: شماره حساب ۸_۱۱۵۰۳۱۳۱_۴۳_۲۴۱۰و شماره کارت 6273811124506012 به منظور واریز وجوهات نقدی شهروندان برای خدمت رسانی بهتر به زوار حسینی کشور پاکستان نزد بانک انصار به نام ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان دایر شده است.
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بسیاری از مردم زاهدان آمادگی خود را برای پذیرایی از زائران پاکستان در منازل خود اعلام کرده اند که تاکنون تصمیمی در این باره اتخاذ نشده است.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان تنها راه ارتباطی پاکستان به حوزه آسیای میانه، اروپا و نیز کشور عراق و قلب آن یعنی کربلا است که مرز این استان پس از پیروزی انقلاب اسلامی به روی زوار پاکستانی برای رسیدن به این قلب زمین باز شده است.
زوار پاکستانی در راه رسیدن به معشوق پا بر خاک سیستان و بلوچستان گذاشته و گاه شبی را در این استان سپری می کنند.
فرهنگ غنی و عشق و علاقه مردم ایران زمین به ویژه مردم دیار نخل و آفتاب به سرور و سالار شهیدان سبب شده تا از این کاروان ها همچون برادر و میهمانی عزیز پذیرایی کنند تا احساس غربت نداشته باشند.
زوار پاکستان از مرز میرجاوه واقع در 75 کیلومتری شرق زاهدان وارد استان سیستان و بلوچستان می شوند.
ایران اسلامی از طریق استان سیستان و بلوچستان افزون بر 900 کیلومتر با کشور پاکستان و 300 کیلومتر با کشور افغانستان مرز زمینی دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار