کد خبر: ۶۷۵۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵ 03 November 2018

رئیس اداره هواشناسی زابل در شمال سیستان و بلوچستان گفت: توفان گرد و خاک با سرعت 108 کیلومتر بر ساعت غلظت ذرات معلق در هوای این شهرستان را به 14 برابر حد مجاز رساند.

غلامحسین عابدی اظهار داشت: وزش باد و گرد و خاک از عصر دیروز در شمال سیستان و بلوچستان شروع و رفته رفته بر سرعت وزش باد افزوده شد تا اینکه صبح امروز سرعت وزش باد به 108 کیلومتر بر ساعت رسید.
وی ادامه داد: باد شدید دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به هزار و 200 متر کاهش داد و سبب شد تا میزان غلظت ذرات گرد و غبار با اندازه 10 میکرون به 2 هزار و 97 میکروگرم بر مترمکعب معادل 14 برابر حد مجاز برسد.
رئیس اداره هواشناسی زابل گفت: علاوه بر زابل، وزش باد شدید سایر نواحی شمال سیستان و بلوچستان را نیز فرا گرفته است.
وی با بیان اینکه وزش باد شدید تا شنبه هفته آینده در پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز ادامه دارد، افزود: بر اساس خروجی مدل های پیش یابی اوج شدت باد مربوط به امروز است.
عابدی تصریح کرد: با توجه به شمالی بودن جریانات و ریزش هوای سرد از عرض های بالا، انتظار می رود دمای هوای نواحی شمالی بین چهار تا هفت درجه سردتر شود.
وی ادامه داد: صبح امروز کمینه دمای زابل در سردترین لحظات به 10.4 درجه سلسیوس رسید که بیش از یک درجه نسبت به زمان مشابه در روز گذشته کاهش را نشان می دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار