شرکت هواپیمایی ملی پاکستان (PIA) تصمیم گرفته است که در تمامی پروازهای داخلی و خارجی خود، به جای پخش موسیقی، اشعار ویژه ای در مدح پیامبر اسلام (ص) برای مسافران پخش کند.
کد خبر: ۷۰۴۶۱۲
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲ 17 January 2019

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا «مشهود تاجور» سخنگوی هواپیمایی ملی پاکستان (PIA) در گفت وگو با منابع خبری این کشور گفت: در تمامی پروازهای داخلی و خارجی این شرکت از مسافران با 'قصیده بُرده شریف' در مدح پیغمبر گرامی اسلام (ص) استقبال می شود.
قصیده بُرده شریف، شعر چند زبانه متشکل از بندهای فارسی، انگلیسی، عربی و اردو است که در مدح نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) سروده شده و این شعر در تمامی پاکستان مشهور و بیشتر اوقات از تلویزیون و رادیو دولتی این کشور نیز پخش می شود.
هواپیمایی ملی پاکستان (PIA) همچنین با رد ممنوعیت پخش موسیقی در دوران پروازها این شرکت گفت: مسافران آن دسته از پروازهایی که سیستم تلویزیون و هدفون دارند، می توانند موسیقی مورد علاقه خود را نیز گوش دهند.
شرکت هواپیمایی پاکستان از شرکت هواپیمایی دولتی است که وزارت دفاع پاکستان وظیفه مدیریت بر آن را بر عهده دارد، ولی از سال 2008 فرایند خصوصی‌سازی آن، آغازشده است.
شرکت هواپیمایی بین‌المللی پاکستان سال 1946 با نام «اورینت ایرویز» راه‌اندازی شد و سال 1955 نام آن به فرم کنونی، تغییر پیدا کرد و در حال حاضر روزانه به 51 مقصد، در آسیا، اروپا و آمریکای شمالی پروازهای مستقیم دارد.
این شرکت هم‌اکنون در ناوگان هوایی خود، دارای 35 فروند هواپیمای جت مسافربری است.
دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی بین‌المللی پاکستان در شهر کراچی، پاکستان قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی جناح، فرودگاه بین‌المللی اقبال لاهوری و فرودگاه بین‌المللی بی‌نظیر بوتو، قطب‌های این شرکت هواپیمایی به شمار می‌آیند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار