کد خبر: ۷۰۵۹۳۹
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱ 21 January 2019

حکم محکومیت غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران در مرجع تجدیدنظر قطعی و در حالی صبح امروز برای اجرای محکومیت، بازداشت شد که علت دستگیری او را اظهارات اخیرش در توهین به مدافعان حرم اعلام کرده بودند.

وی در ایام انتخابات سال ۹۶ در ستاد انتخاباتی حسن روحانی در اصفهان، طی سخنانی گفته بود: "غیرت دینی آیا این است که به اسم دفاع از حرم و اینها، این همه دستگاه بی حساب و کتاب (بوجود بیاید). ما هم دلمان می‌خواهد در سوریه و لبنان و یمن و همه اینجا‌ها صلح برقررا شود، دفاع از مظلوم شود و شیعیان تقویت شوند، اما آیا این کار با پول دادن و اسلحه خریدن و زدن وکشتن انجام می‌شود؟... مگر ما این جوان‌های عزیز را از آب درآوردیم که بگذاریم شهید شوند. ما دلمان می‌سوزد جوان‌هایمان شهید شوند و مردم کشته شوند. "

بعد از این اظهارات کرباسچی علیه مدافعان حرم بود که رئیس دادگستری اصفهان به عنوان مدعی‌العموم علیه وی اعلام جرم کرد و ۲۴ مردادماه امسال احمد خسروی وفا رئیس دادگستری اصفهان اعلام کرد حکم قطعی پرونده غلامحسین کرباسچی در دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان صادر و برای اجرا ابلاغ شده است. کرباسچی به جرم تبلیغ علیه نظام در دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان محاکمه شده و پس از آن به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

باشگاه خبرنگاران

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار