کد خبر: ۷۳۱۴۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۶ 06 April 2019

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: رهبر معظم انقلاب به این استان نگاهی ویژه دارند و از دیرباز تاکنون بر اهمیت توجه به مشکلات مردم و ارتقاء شاخص های دینی و توسعه مراکز علوم دینی تاکید فرموده اند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین مصطفی محامی عصر پنجشنبه در بیست و هشتمین همایش دانش آموختگی طلاب دارالعلوم اهل سنت زاهدان که استاندار سیستان و بلوچستان نیز حضور داشت، افزود: هدایت، توفیقات و فضل الهی را باید قدر بدانیم و شکر عملی از نعمت های نظام که زمینه رشد حوزه های علمیه و مساجد و آزادی دینی و امنیت را فراهم کرد، بجا آوریم.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: عالمان دین می بایست با فضای روز جامعه و نقشه های شوم دشمنان آشنایی داشته باشند و با شناخت و آگاهی توطئه های دشمنان را خنثی کنند.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: وظیفه علما در موقعیت حساس کنونی بسیار دشوار، سنگین و خطیر است و مقابله با تهاجمات فرهنگی، خنثی سازی توطئه های دشمنان و حضور با قوت در صحنه از جمله انتظارات جامعه از علما است.
حجت الاسلام والمسلمین محامی از ویژگی های علما را مردمی و الهی بودن، اهل تلاش و خدمت و عامل بودن به احکام و دستورات الهی، تزکیه و تربیت اخلاقی و پاکی نفس و تعلیم کتاب و حکمت عنوان کرد.
مدیر حوزه علمیه دارالعلوم مکی اهل سنت زاهدان نیز از حضور پرشور و باشکوه اقشار مختلف مردم استان و مهمانان از نقاط مختلف کشور بویژه نماینده ولی فقیه، استاندار، علما، مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس در همایش دانش آموختگی طلاب قدردانی کرد و گفت: مجاهده با نفس و تلاش برای احیای اسلام و کسب علم و بهره گرفتن از فیوضات و برکات دینی مورد پسند پروردگار متعال است.
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی افزود: تحمل مشکلات برای احیا، توسعه، ترویج و کسب و فراگیری دین در نزد پروردگار متعال دارای ارزش است.
امام جمعه اهل سنت زاهدان راه نجات بشریت را در تلاوت قرآن و عمل به دستورات و معارف دینی عنوان و تاکید کرد: با بعثت رسول الله (ص) به عنوان آخرین ناجی و منادی و با پیام نجات بخش کتاب الله زمینه برای اصلاح و هدایت افراد جامعه بشری فراهم آمده لذا همگان باید اصلاح، تزکیه، احسان و اخلاق را در خود تقویت کنند.
مولوی اسماعیل زهی افزود: سیرت نبوی و احکام الهی نیاز مهم جامعه امروز بشری بوده که با عمل به قرآن و سنت کامیابی و سعادت در دنیا و آخرت به انسان هدیه می شود.
مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان تاکید کرد: تسلیم شدن و تابع قرآن و سنت و عمل کردن به شریعت پاک دین از دستورات مهم دینی به شمار می رود و سیرت نبوی نیز بر همین مهم استوار است.
مولوی اسماعیل زهی اهمیت اقامه نماز، پرداخت زکات، دور شدن از معاصی و گناهان و هواهای نفسانی، رجوع به پروردگار و اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و عمل به سنت های پاک رسول الله (ص) را متذکر شد.
امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گام برداشتن در مسیر اعتدال و دور شدن از تندروی و اختلاف و تفرقه را یادآور شد و تاکید کرد: مسیر اهل سنت گفتمان، احترام به اصول و عقاید و رعایت قانون بوده و برگزاری همایش های دانش آموختگی طلاب نیز در راستای اعتدال و خیرخواهی است.
مفتی محمدقاسم قاسمی رئیس دارالافتا دارالعلوم مکی زاهدان، قاضی شراف الدین جامی از علمای تربت جام، مولوی حبیب الرحمان مطهری از علمای برجسته خواف، علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی با تاکید بر اینکه مردم سیستان و بلوچستان پرچمدار وحدت در کشور هستند، اهمیت واقعه معراج و بعثت پیامبر اسلام و شکر نعمت اسلام و ایمان و ضرورت توجه به مشکلات مرزنشینان و آسیب دیدگان سیل و رفع مشکلات آموزشی و بازماندگان از تحصیل را یادآوری کردند.
برگزاری مراسم دستاربندی 196 طلبه دانش آموخته، اجرای سرودهای وحدت و سرود در وصف پیامبر اسلام و دعا از دیگر برنامه های جانبی بیست و هشتمین همایش دانش آموختگی طلاب اهل سنت زاهدان بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار