واکنش مناسب نسبت به توهین به بزرگان اهل سنت؛
ساعتی پیش احد قدمی پس از بازجویی در دادسرای فرهنگ و رسانه، با قرار بازداشت روانه زندان شد تا رسیدگی به پرونده اقدامات مخرب او با جدیت بیشتری توسط دستگاه قضاء مورد پیگیری قرار بگیرد... از سویی دیگر به برکناری عوامل پخش آن برنامه بسنده نشد و جواد رمضان نژاد مدیر شبکه پنجم سیما نیز برکنار شد تا شدیدترین برخورد ممکن در قبال این خطا صورت پذیرفته شده باشد...
کد خبر: ۷۴۸۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴ 26 May 2019

پس از آنکه یک مداح از سر نادانی اقدام به توهین به بزرگان اهل سنت در جریان پخش یک مراسم مذهبی ویژه ماه رمضان از تلویزیون کرد، مدیر و عوامل شبکه پنج برکنار شدند و مداح هتاک که از قضا داماد پروین احمدی نژاد خواهر محمود احمدی نژاد بود نیز امروز به حکم بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت و به زندان منتقل شد تا پرونده قضایی او با جدیت رسیدگی شود؛ اقدامات مناسبی که مسئولین به موقع انجام دادند تا مانع از یک فتنه جدید شون.

به گزارش «تابناک»؛ یک مراسم مذهبی در شب تولد امام حسن مجتبی (ع) از محل یکی از مساجد تهران پخش شد که در آغاز آن مراسم احد قدمی مداح مشهور که با دامادی پروین احمدی نژاد خواهر محمود احمدی نژاد شناخته می‌شود، از سر جهل و نادانی اقدام به توهین به بزرگان اهل سنت یا همان خلفای راشدین کرد؛ اقدامی که به گفته سخنگوی قوه قضاییه: «...اقدام او را یک اقدام عالمانه و عامدانه می دانیم. گرچه ممکن است این فرد توجیهاتی داشته باشد، ولی قابل پذیرش نخواهد بود.»

بازداشت مداح هتاک و برکناری مدیر و عوامل شبکه پنج

در همین راستا ابتدا مجری و عوامل برنامه و ناظران پخش برکنار شد اما با توجه به ابعاد این اتفاق و نظر رهبر انقلاب و علمای شیعه مبنی بر حفظ حرمت بزرگان اهل سنت و پرهیز از هرگونه اختلاف افکنی میان امت مسلمان، اقدامات جدی‌تر مورد مطالبه قرار گرفت. در نهایت ساعتی پیش احد قدمی پس از بازجویی در دادسرای فرهنگ و رسانه، با قرار بازداشت روانه زندان شد تا رسیدگی به پرونده اقدامات مخرب او با جدیت بیشتری توسط دستگاه قضاء مورد پیگیری قرار بگیرد و مشخص شود نظام با چنین اقداماتی مماشات نمی‌کند.

از سویی دیگر به برکناری عوامل پخش آن برنامه بسنده نشد و جواد رمضان نژاد مدیر شبکه پنجم سیما نیز برکنار شد تا شدیدترین برخورد ممکن در قبال این خطا صورت پذیرفته شده باشد. اقدامی انقلابی توسط رئیس صداوسیما که در کنار واکنش سریع و به موقع قوه قضاییه، زمینه لازم را فراهم کرد تا اساساً فرصت سوءاستفاده و نسبت دادنِ اقدام جاهلانه یک مداح به نظام از سوی جریانات وهابی و تجزیه طلب که بر روی گسل‌های قومی و مذهبی متمرکز هستند، فراهم نشود.

انتظار می‌رود در قبال این اقدامات وحدت‌آفرین از سوی مسئولین قوه قضاییه و صداوسیما و برخورد جدی با مسببین و مقصرین این حادثه، شاهد تفرقه افکنی توسط برخی جریان‌ها در داخل نباشیم و با توجه به اقدامات درست و به موقع مسئولین، از ایجاد فضای دوقطبی پرهیز کرد. مجموعه اقدامات از زمان وقوع این اتفاق تاکنون نشان می‌دهد که رویکرد کلی بر وحدت اقوام و مذاهب در ایران تا چه حد جدی است و بی‌شک باید در تقویت این نگاه کوشید.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
الحمدلله
فرهاد صمدی نارمکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
این یارو رو باید...دارش بزنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
خاک بر سر طرز تفکرت.چه فرقی داری تو با متوحشین داعش آخه؟
فرهاد صمدی نارمکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
تابناک سیستان بلوچستان من خودمو بامعرفی یه نام کامل ام تو کامنتم نوشتم نارمک فکر نکنم از زاهدان چندان هم بزرگتر باشه چه بسا کوچکتر (منظور اینکه من درنارمک گاو پیشونی سفیدم وخیلی تابلو وبه راحتی میشه ردِّ منو گرفت وخیلی راحت پیدآم کرد ) این یارو ناشناسِ جاهلی کهجواب کامنت منو این طور داده ازقدیم گفتند یکی میگی یکی هم بشنو اگر جوابِ جواب کامنتی که گذاشتم و چاپ نکنید باور میکنم که هیچ بعید هم نیست که این جواب کامنتمو که درقبل داده شده کار خودتون نباشه چون این یارو خودشو ناشناس معرفی کرده (آدم بیشتر بهتون شک می کنه)والسلام یاعلی مدد
پاسخ ها
رحیم خالوزهی از کافه بلوچی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
چه می گویی تو.اگر چیز خاص مصرف می کنی در حالت مصرف پیغام ننویس و اگر حالت عادی ات اینطوری است یک دکتر خوب رو که به نضر من حال خوبی نداری.نارمک چه شهری است که از زاهدان بزرگ تر یا کوچکتر است؟عقل نداری آخرکه اینگونه عین خل ها پیغام می گذاری؟
فرهاد صمدی نارمکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
سلام رحیم جان عزیزم نه تقصیر توإ نه تقصیرمن چندتاکامنت گذاشتم هنوز چاپش نکردند( بعضی ازاین پایگاه های خبری خیر سرشون البته بااون پایگاه خبری شون با اون فتنه گران افراطی که به همه بَدو بیرا میگند و جز ناسزا وتوهین کاردیگه ای بلد نیستندهیچ فرقی ندارند ) همین کامنت اولی یو که براتون گذاشتم ازیک متن چند خطی فقط جمله ی آخرشو چاپ کردند که نوشتم بایددارش بزنند این کارو باشمابکنند وحرف شمارو ابتر به گوش همه برسونند دیگران راجع به شما چه فکر می کنند ؟اصلاً ی دفعه می بینی منظورت
وارونه رسونده می شه خلاصه ی کلام ازکجا معلوم این پایگاه های خبری خیلی هاشون با اونورآبی ها درخفاء وخیلی پنهانی سَروسِرّی داشته یانداشته باشند ؟ از کجا معلوم که از داعش ووهابی ها پول گرفتند که همه مردم و به جون همدیگه بندازند به هر طریقی که شده(ا...واعلم) ***((تابناک سیستان بلوچستان کاری به چاپ نکردن کامنت های قبلی ندارم اما راستییتش خیلی بهتون شک کردم دست خودم هم نیست تواین روز های پر آشوب خیلی ها بلانصبت شما بازم میگم بلا نصبت بلانصبت روم به دیوار روم به دیوار دقت کرده باشید خیلی از کسانی که تمایل به خیانت رودارندبه جمع خائنین نسبت به مردم ومملکت و.....می پیوندند وتواین شرایط واوضاع واحوال بابت گرفتن پول دست به هرکاری میزنند واهمیّتی هم به هیشکی قائل نیستنداین کامنت آخری که برای این بنده ی خدا فرستادم به ولای علی اگر چاپش نکنید وکلمه که هیچ نقطه ای از مطالب راحذف یا به عبارتی سانسور بکنید وبرای کاربران شبهه بوجود بیارید تافردا بعداز طلوع آفتاب به وقت شمال شرق تهران به هِتون وقت میدم نماز صبح که قضا ء بشه من عیناًاین مطالبو به دفتر آقای خامنه ای تحویل میدم وباهاتون هم هیچ شوخی وخورده پورده ای هم هم ندارم وفکر نکنید که دارم لاف میام اصلاً من سرم درد میکنه برای ای کارها باها تون اتمام حجت کردم دیگه خوددانیدواینو یادم رفت بگم ازنارمک تا بیت رهبری چندان هم دور نیست واینکه ازتمامی ی کامنت هام گپی گرفتم برای روز مبادا ))*** عزت زیاد والسلام.
مدیر پایگاه مخاطب عزیز، با سلام و آرزوی قبولی طاعات
از پیام اول شما صرفا کلمه رکیک حذف شده و سایر بخش‌ها منتشر شده است. نظرات مخاطبین محترم چنانچه حاوی عبارت ناپسند یا توهین به فرد، نهاد یا سازمانی نباشد عینا و به رسم امانتداری منتشر می‌شود.
با احترام- دبیر خبر
فرهاد صمدی نارمکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
تابناک سیستان وبلوچستان من خیلی نگران تونم آآآآآآ.......خلاصه مطلب دیگه ای هم بهتون عرض کنم واون اینکه این عرایضم و درحالت طبیعی بخونید تا تأثیرش بیشتر باشه زیرا اونایی که اهل مصرف اند سیستان وبلوچستان براشون قربونش برم وفورنعمت إ بلآخره ازاونجا تامرز فکر نکنم راهی باشه دیگه خود دانید عزت زیاد.
الفرد وکیلی
|
Canada
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
توهین به بزرگان و تابعین سایر مذاهب چنانچه جرم اعلام شود و برای آن مجازات در نظر گرفته شود شاهد کاهش این گونه کارهای تحریک کننده خواهیم بود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار