کد خبر: ۷۶۱۰۹۰
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲ 09 July 2019

به گزارش آژانس رویدادهای مهم نفت و انرژی " نفت ما " ،  اخیرا عده ای  از کارشناسان،کارکنان و دانشگاهیان صنعت نفت نسبت به عملکرد مسئولان ارشد وزارت نفت انتقاداتی را در قالب نامه ای سرگشاده خطاب به روسای قوای سه گانه منتشر کردند که در این نامه شرایط وزارت نفت را که در پیشانی تحریم های بین المللی است بازگو کردند که در زیر متن این نامه منتشر می شود.

بسم الله الرحمن الرحیم
توصیه خیر خواهانه جمعی از دانشگاهیان و کارشناسان شاغل در صنعت نفت کشور به سران قوا
سران محترم سه قوه
با سلام و احترام

آنگونه که مستحضرید تحریم های بی رحمانه دشمن شرایط مدیریت کشور را خاص و نیاز به تلاش و پیدا نمودن راهکارهای نوین و اثرگذار ، برای خنثی سازی نیات شوم دشمن را بیش از پیش نمودار ساخته است. بلاشک یکی از مهمترین هدف گذاری دشمن برای رسیدن به این اهداف شیطانی ، صنعت نفت کشور بوده است که شریان حیاتی تأمین مالی نظام اسلامی است.
گذشت بیش از 6 سال از دولت فعلی و به وزارت رسیدن مجدد آقای زنگنه ، شاهد رکود و عدم ارائه روش هایی برای برون رفت از نقشه های شیطانی دشمن می باشیم . صنعتی با سرمایه مادی و معنویی قریب به 1000 میلیارد دلار هم اکنون در حالتی از سردرگمی و بی تدبیری حاصل از عدم تحرک خود قرار گرفته است که ادامه این روند آسیب های جبران ناپذیری را درحال و آینده مملکت وارد خواهد نمود.

آنچه بیش از تحریم های ظالمانه استکبار این صنعت را در بلاتکلیفی و عدم پویائی قرار داده است بی تدبیری مدیریت کلان اجرایی و شخص وزیر فعلی می باشد که بلادرنگ می بایست برای جابجایی وی اقدامی عاجل نمود.

او که حتی سرباز این جبهه هم به حساب نمی آید (چه رسد به ژنرال آن) با روش های سنتی بر باور غلطی از ندانم کاری و ارائه روش های نخ نمایی که جزء پیچیده نمودن فضاء فعلی و آینده این صنعت نتیجه ای نداشته است ، با بکارگیری افراد ناموزون و یا جوان ناپخته (نه نخبه) که غالباً هم از طیف ها و باند و دانشجویان خود محسوب میشوند ، و با روحیه دیکتاتوری و نیز استخدام قابل تأمل سیاسیونی چون نمایندگان ادوار قبل و فعلی مجلس شورای اسلامی که هیچگونه آگاهی بر امور فنی مهندسی و تخصصی نفت نداشته اند و با انجام فعالیت های صوری و مصاحبه های شعاری که نتیجه ای در پویایی وزارت نفت و زندگی مردم مشاهده نمی گردد در تضعیف هرچه بیشتر نهادهای تصمیم گیری این وزارت استراتژیک اقدام نموده است.

وزارتی که می توانست با راهکار های جهادی و علمی کمک کند اقتصاد کشور کمتر آسیب ببیند ، وزارتی که می توانست با روحیه انقلابی و اعتقادی در برون رفت تحریم ها کمک نماید معیشت مردم به سختی نیفتد هم اکنون در رکودی معنادار که سهمی عظیمی از آن حاصل از سوء مدیریت در وزارت نفت میباشد گرفتار شده است . چرا که راهکارهای موثری برای برون رفت از این وضعیت وجود دارد که آقای زنگنه یا غافل و جاهل به آن است و یا متعمدانه بدان اقدام نمی نماید. و یا بدلایل خطوط ناصواب سیاسی اقدام ننموده و آنچه حاصل گردیده بن بست و ناکارآمدی در وزارت نفت  و متضرر شدن مردم و مملکت میباشد.

لذا از آن سران محترم استدعاء دارد که به وظیفه ذاتی خود براساس قانون عمل نموده و سکوت را بیش از این بر خود روا نداشته  و در قبال این مطلب مهم در محضر ملت شریف ایران اسلامی و آیندگان اقدام عاجل نموده چرا که مجلس می بایست به ناکارآمدی عملکردی وی ، ورود نموده و کمیسیون انرژی پاسخگوی بی تو جهی معنادار خود باشد.

از طرفی قوه قضائیه ضمن رسیدگی به موضوعاتی چون بکارگیری نمایندگان مجلس که شائبه سوء استفاده از آن می رود به موضوع بکارگیری افرادی چون دانشجویان مرتبط با شخص وزیر بدون داشتن هیچگونه ویژگی خاص و انتصابات دیگر ایشان بعنوان مدعی العموم  ورود نماید(چرا که این زمینه سازبی درایتی و هدر رفت منابع و فرصت ها ودر نتیجه اختلاس های مالی و بلکه بد تر از آن است) و رئیس محترم جمهور برای جلوگیری از عدم تحرک موجود و اشاعه بیشتر رخوت و بی تدبیری در وزارت نفت که چیزی جزء عدم تأمین مالی دولت و کوچکتر شدن سفره مردم عایدی دیگر در پی نداشته است و در راستای پاس داشت رای ملت است. در انتخاب و انتصاب شخصی شایسته برای وزارت نفت در اسرع وقت اقدام فرمایند.

والسلام علی من التبع الهدی
جمعی از دانشگاهیان و کارشناسان شاغل در صنعت نفت کشور
سه شنبه 18 تیرماه 1398

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار