در حالی که طی ماه‌های اخیر شائبه قرارگرفتن نام پاکستان در لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی قرار داشت دولت اسلام‌آباد خبر تازه‌ای در این خصوص منتشر کرد.
کد خبر: ۷۸۶۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳ 09 October 2019

دولت اسلام‌آباد که طی ماه‌های اخیر تحت فشار FATF قرار داشت و احتمال قرار گرفتن نام خود در لیست سیاه این گروه را نیز می‌داد این بار با قاطعیت از عدم قرار گرفتن نامش در لیست تحریم این گروه خبر داد.

گزارش‌ها حاکی است مسئولین دولت اسلام‌آباد مدعی شده‌اند: به‌دلیل حمایت کشورهای چین، ترکیه و مالزی نام پاکستان در لیست سیاه FATF قرار نمی‌گیرد و تلاش‌های هند نیز در این خصوص بی‌نتیجه باقی خواهد ماند.

قرار است طی روزهای آتی وزیر اقتصاد پاکستان راهی آمریکا شده و نشستی با مسئولین گروه ویژه اقدام مالی و صندوق بین‌المللی پول برگزار کند.

وزارت دارایی پاکستان در این خصوص تصریح کرده است: ما باید حمایت سه کشور عضو FATF را جلب می‌کردیم تا از قرار گرفتن در لیست سیاه این گروه نجات پیدا کنیم و این اتفاق نیز رخ داد.

این در حالی است که دولت عربستان که داعیه‌دار حمایت از پاکستان است و از اعضای FATF نیز به‌شمار می‌رود حاضر نشد به‌نفع اسلام‌آباد رأی دهد.

نام پاکستان در لیست خاکستری این گروه قرار دارد و طبق ادعای اسلام‌آباد همین موضوع باعث رغبت کم سرمایه گذاران خارجی برای حضور در خاک پاکستان شده است.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار