کد خبر: ۸۰۲۷۶۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲ 04 December 2019

سید ناصر موسوی لارگانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت لایحه مالیات بر ارزش افزوده گفت: لایحه مذکور درحال بررسی های نهایی و ارسال به صحن علنی مجلس است. برخی از بندها و ماده های لایحه مذکور دارای ایرادتی بودند.
وی در ادامه افزود: ازجمله ایرادات لایحه مذکور، معافیت های مالیاتی و امتیازاتی فراوانی بود که به برخی دستگاه ها داده شده است. به عنوان مثال یک سری امتیازهایی به خود سازمان مالیاتی داده شده بود که در صحن علنی به آن اعتراض و به کمیسیون برگشت داده شد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مناطق آزاد نباید از پرداخت مالیات معاف شوند، گفت: معافیت مالیات بر ارزش افزوده مناطق آزاد هم جزء ایردات بود که قرار شد درباره آن تصمیم گیری شود. هدف از تاسیس مناطق آزاد جذب سرمایه ­گذار خارجی و داخلی و توسعه­ صادارت است. این مناطق در کشور با هدف توسعه صادرات غیرنفتی ایجاد شده اند اما متأسفانه محلی برای واردات و قاچاق کالا هستند.
نماینده مردم اصفهان در پایان تصریح کرد: با وضعیت فعلی مناطق آزاد، بنده مخالف معافیت مالیات بر ارزش افزوده آن ها هستم. دریافت مالیات از واحدهای صنعتی این مناطق کمک زیادی به جلوگیری از قاچاق کالا می کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار