مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان
​مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از افتتاح 24 طرح راهداری با اعتبار 494 هزار و 900 میلیون ریال در دهه فجر سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۸۱۹۵۴۱
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵ 02 February 2020

به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان، ایوب کرد ارتقای ایمنی راه‌ها را از اولویت اجرای طرح‌ ها و پروژه های اجرایی این اداره کل عنوان کرد و اظهار داشت: بهسازی و روکش آسفالت در شهرستان های زابل، هامون، خاش، سیب و سوران، سراوان، هیرمند، میرجاوه، زاهدان، مهرستان و احداث سایت موقت پایانه مرزی ریمدان در چابهار مهمترین طرح های قابل افتتاح این اداره کل در دهه فجر را تشکیل می دهند.

وی با بیان عملیات ساخت این پروژه های راهداری از سال گذشته آغاز و در سال جاری به اتمام رسید، گفت: با بهره برداری از این طرح ها در دهه فجر امسال، 17 هزار و 214 خانوار سیستان و بلوچستان در 113 روستا از مزایای آنها بهره مند می شوند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان مجموع طول راه های قابل افتتاح دهه فجر سال جاری را افزون بر 154 کیلومتر عنوان کرد و اظهار داشت: وظیفه این اداره کل ارتقاء كیفیت و تأمین تردد ایمن در جاده هاست.

کرد با بیان اینکه اداره کل راهداری و حمل و نقل سیستان و بلوچستان در سال جاری در زمینه اجرای آسفالت و روکش، حمل کالاهای اساسی از بندر چابهار، صادرات از دو پایانه مرزی میلک و میرجاوه، طرح جابجایی زوار پاکستانی اربعین حسینی (ع) و مدیریت امدادرسانی و بازگشایی محور های درگیر سیل عملکرد موفقی داشته است، خاطر نشان کرد: پروژه های قابل افتتاح دهه فجر این اداره کل در سال جاری زمینه اشتغال380 نفر را فراهم کرده است.

گفتنی است استان سیستان و بلوچستان با 299 کیلومتر بزرگراه، 6126 کیلومتر راه اصلی و 16 هزار و 988 کیلومتر راه روستایی و فرعی دارای ۱۶ باب راهدارخانه، ۲ پایانه مرزی فعال میلک و میرجاوه، ۲ پایانه در دست ساخت ریمدان و پیشین، چهار پایانه باری فعال، چهار پایانه مسافری فعال و چهار مرکز معاینه فنی است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار