کد خبر: ۸۲۰۰۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸ 04 February 2020

به گزارش تابناک مازندران، کشف دیگر علمی پزشکی از پرفسور پرویز نوری سایها و گروه نخبگان مخترعین و دانشمندان سایها باز هم خبر خوشى كه دل نگرانيهاى بسيارى از مردم جهان و كشورمان را كه وحشت انداخته بود ، درمان مى شود. خلاقيت جديد قهرمان علم جهان پروفسور دكتر پرويز نورى سايها پس از كشف تاريخى علل و درمان انواع سرطان ، سپس به فكر علل و درمان ويروس كرونا پرداخت .

بر اساس این گزارش ، وی بهمراه تيم تحيقاتى خود پس از آزمايشات و مطالعات گسترده شبانه روزى درمان ويروس كرونا را هم كشف كرد.

طى اطلاعيه ای از مركز پژوهشى دكتر سايها بيانيه ايی صادر گرديد .

كشف و توليد داروى اين بيمارى شيطانى كشف شد و اعلام ميدارد داروى توليد شده را مى تواند در اختيار تمامى آزمايشگاهها در سراسر جهان ارائه دهد تا در اختيار بيماران قرار گيرد، اسم اين ماده را O124 نامگذارى كردند . وی اظهار داشت كه عامل و شيوع قطعى اين بيمارى از طريق پرندگان مرده جهش پيدا كرده و به سرعت سطوح ويتامينها و سيستمهاى دفاعى را مورد هجوم قرار داده و پس از بالابردن آنى سطح قند خون ، موجب گرفتگى عروق و ماهيچه هاى حساس فرد مبتلا شده عارض ميگردد و باعث چسبندگى در گلبولهاى قرمز خون ميشود و در اين حالت است كه بيمار با مرگ دست و پنجه نرم ميكند .

کروناویروس‌ها (نام علمی: Coronaviruses)، خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌ شود کرونو ویروس‌ها در سال ۱۹۶۵ کشف شدند و مطالعه بر روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت. از اواخر دسامبر ۲۰۱۹، نوع تازه‌ای از ویروس کرونا در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد، چیزی که قبل از آن دیده نشده بود.

تاریخچه:

اولین مورد بیماری در سپتامبر ۲۰۱۲ در مردی ۶۰ ساله در عربستان سعودی کشف شد که به مرگ بیمار انجامید. این مرد چند روز قبل از آن به دبی سفر کرده بود و دومین مورد در مردی ۴۹ ساله در قطر که او نیز در گذشت و کشف بیماری اولین بار در آزمایشگاه Health protection agency's در Colindale لندن به تأیید رسید. یک گونه شدیدتر این ویروس که تصور می‌شود از خفاش ناشی شده باشد در سال ۲۰۰۲ اپیدمی جهانی سارس را موجب شد که حدود ۸۰۰ نفر را به کام مرگ کشاند.

این خانواده ویروسی اولین بار در سال ۱۹۶۰ کشف شده‌ است که موجب بروز بیماریهایی از خانواده سرما خوردگی در انسان و حیوانات می‌گردد و از ویژگی آن‌ها زوائد تاج مانند بر روی سطوح دیواره ویروس‌ها می‌باشد.

منشأ ویروس:

هنوز منشأ این ویروس مشخص نیست، اما پژوهشگران احتمال می‌دهند، این ویروس در اثر جهش در بدن جانوران یا پرندگان ایجاد شده باشد. عوامل مختلفی به عنوان منشأ این بیماری مطرح شده ‌است که میمون و شتر از جمله آن‌ها هستند.

علائم اصلی بیماری کرونا:

از علایم اصلی این بیماری می‌توان به تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی اشاره کرد. همچنین بیمار ممکن است سرفه‌های چند روزه ظاهراً بدون دلیل نیز داشته باشد. در موارد حاد مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی خون و نارسایی کلیه نیز گزارش شده ‌است که این مورد می‌تواند بیمار را به همودیالیز نیازمند کند.

نحوه انتقال بیماری کرونا:

هنوز اطلاعات در مورد نحوه انتقال این بیماری کامل نیست ولی روش‌های انتقال بیماری از انسان به انسان شبیه بیماری آنفلوآنزا از طریق سرفه و عطسه است. با این حال احتمال انتقال بیماری در فضای باز بسیار محدود بوده و موارد انتقال انسان به انسان در مواردی رخ داده‌ است که افراد به مدت طولانی در فضای بسته در کنار فرد بیمار بوده‌اند مانند افرادی که در بیمارستان‌ها با بیماران در ارتباط هستند. هنوز مشخص نیست که این بیماری نخستین بار از طریق جانوران به انسان منتقل شده‌است یا از طریق سطوح آلوده به ویروس.

درمان:

گروهی از دانشمندان به رهبری «ادوارد تریبالا» از دانشگاه گوتنبرگ سوئد و «ولکر تیل» از دانشگاه برن آلمان ماده‌ای به نام «K22» کشف کردند که به نظر می‌رسد توانایی این ویروس‌ها را برای گسترش در انسان‌ها مسدود می‌کند. «K22» تکثیر کروناویروس را در سلول‌های پوششی دستگاه تنفسی انسان مهار می‌کند. «K22» در مقابله با کروناویروس‌های بی‌ضرری که در انسان علائم سرماخوردگی ایجاد می‌کنند و کروناویروس‌های عامل بیماری سارس و مرس مؤثر است. ویروس‌ها برای تولیدمثل باید غشای سلول‌های انسانی جداگانه‌ای در اختیار بگیرند تا در آن نوعی پایه نگهدارنده درست کنند و ماشین تولید ویروس خود را در آن مستقر کنند و ماده «K22» این روند را غیرممکن می‌کند.

ویروس کرونا 2019-nCoV :

شیوع کوروناویروس ووهان
از اواخر دسامبر ۲۰۱۹ ویروس تازه‌ای در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرده که جان ۴۱ نفر را گرفته‌است. این نوع کرونا ویروس قبل از این همه‌گیری در انسان دیده نشده بود. ابتلای بیش از ۵۰۰ نفر به این ویروس تأیید شده و مواردی از ابتلا در تایلند، کره جنوبی، ژاپن، تایوان، استرالیا و آمریکا مشاهده شده‌است.

علایم بیماری شامل تب و گاهی مشکلات تنفسی مانند تنگی نفس، تندنفسی و گلودرد و آبریزش بینی است. اولین مبتلایان این بیماری در ووهان در بازار خوراک دریایی کار می‌کردند یا در آنجا حضور داشتند. ولی با توجه به گسترش بیماری در افرادی که با حیوانات در تماس نبودند سازمان بهداشت جهانی انتقال انسان به انسان را نیز مد نظر قرار داده‌است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار