به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی طی ۲ روز آینده در اکثر مناطق کشور جو آرامی حاکم است که باعث افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می شود. بعدازظهر فردا سامانه بارشی از غرب وارد کشور شده و در برخی مناطق شمال غرب و غرب کشور باعث بارش برف و باران می شود.

این سامانه بارشی روز چهارشنبه تقویت شده و نیمه غربی کشور و دامنه های البرز را فرا می گیرد. شدت بارش های روز چهارشنبه برای جنوب غرب آذربایجان غربی، لرستان، جنوب مرکزی، جنوب همدان، نیمه غربی چهارمحال و بختیاری و نیمه شمالی خوزستان است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز پنجشنبه بارش در غرب و شمال غرب تضعیف شده و در جنوب غرب، غرب خلیج فارس، مناطقی از استان های اصفهان و فارس رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف پیش بینی شده است.

شدت بارش پنجشنبه در جنوب شرق لرستان، نیمه شمالی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس خواهد بود. جمعه برای شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر بارش برف و باران و برای جنوب غرب و غرب کشور بارش های پراکنده پیش بینی می شود. همچنین چهارشنبه خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهند بود.