۲ سال پس از قتل مرد موادفروش درحالی‌که متهم پرونده و کارشناسان اولیه پزشکی قانونی می‌گفتند که قربانی بر اثر مصرف مواد فوت شده است، نظریه هیأت ۷نفره پزشکی قانونی اسرار این جنایت را فاش‌کرد.
کد خبر: ۹۲۵۷۷۷
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶ 21 December 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه همشهری‌، سی‌ام مهر سال ۹۷ گزارش مرگ اسرارآمیز مردی به تیم جنایی پایتخت اعلام شد. قربانی مردی جوان بود که حوالی ترمینال جنوب و در یک درگیری مجروح شده و پس از انتقال به بیمارستان جان باخته بود.

در تحقیقات مشخص شد که قربانی حوالی ترمینال مواد می‌فروخته و خودش نیز معتاد بوده است. او شب حادثه با دو برادر معتاد و موادفروش درگیر شده بود که بازپرس جنایی دستور بازداشت آنها را صادر کرد.

دو برادر می‌گفتند که با مقتول بر سر پاتوق فروش مواد مخدر درگیر شده‌اند اما نقشی در مرگ او نداشته‌اند. برادر بزرگ‌تر می‌گفت که در آن درگیری مقتول را کتک زده اما ضرباتش به حدی نبوده که باعث مرگ وی شود.

با دستور بازپرس جنایی جسد قربانی برای تعیین علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی فرستاده شد. همزمان مرد جوان که اعتراف کرده بود قربانی را کتک زده، بازداشت شد. چند روز بعد پزشکی قانونی اعلام کرد که علت مرگ قربانی مصرف بیش از حد مواد مخدر بوده است. اعلام این نظریه کافی بود تا متهم با قرار وثیقه آزاد شود. اما اولیای دم به ‌نظریه پزشکی اعتراض کردند و اصرار داشتند که ماجرا قتل است.

با اعتراض آنها پرونده در اختیار هیأت ۳نفره کارشناسان پزشکی قانونی قرار گرفت و آنها نیز اعلام کردند مرگ به ‌دلیل مصرف بیش از حد مواد ‌مخدر بوده است. بار دیگر اولیای دم اعتراض کردند و این ‌بار هیأت ۵نفره درخصوص مرگ مرد جوان نظر دادند که گزارش آنها همان گزارش کارشناسان قبلی بود.

اما اولیای دم اطمینان داشتند که پسرشان به قتل رسیده است و بار دیگر اعتراض خود را در پرونده ثبت کردند. آنها می‌گفتند که وقتی بالای سر پسرشان در بیمارستان رفتند، روی سر او آثار ضرب و جرح بوده و همین باعث مرگش شده است.

با اعتراض دوباره خانواده قربانی، این ‌بار هیأت ۷ نفره کمیسیون پزشکی قانونی باید علت مرگ مرد جوان را بررسی می‌کرد. نظریه آنها اما با نظریه‌های قبلی تفاوت زیادی داشت. چرا که آنها اعلام کردند ماجرا قتل است و قربانی به ‌دلیل اصابت جسم سخت به سرش جانش را از دست داده نه مصرف موادمخدر.

اقرار؛ ۲سال بعد از جنایت

با اعلام این نظریه، قاضی محمدجواد شفیعی بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران حکم بازداشت دوباره متهم را صادر کرد.

او دیروز وقتی پیش روی بازپرس جنایی تهران قرار گرفت به قتل مرد موادفروش با ضربات آجر اقرار کرد. متهم که اعتیاد شدیدی به مواد مخدر دارد، گفت: مقتول موادفروش بود. برادرم هم مواد می‌فروخت و من هر ازگاهی برای مصرف مواد به پاتوق آنها می‌رفتم. روز حادثه متوجه شدم که مقتول با برادرم درگیر شده است. دعوای آنها بر سر محل فروش مواد بود.

ظاهرا مقتول می‌گفت آنجا پاتوق خودش است و اگر کسی بخواهد در آنجا موادفروشی کند باید حق حساب به وی بدهد اما برادرم زیر بار نمی‌رفت. بر سر این مسئله با هم درگیر شده بودند که من برای میانجیگری وارد دعوای آنها شدم. مقتول به من فحاشی کرد و من که عصبانی شده بودم با آجری که روی زمین افتاده بود چند ضربه به سرش زدم اما قصد کشتنش را نداشتم. قصدم این بود که او را بترسانم. در تمام این ۲ سال هم سکوت کردم چون از مجازات قصاص می‌ترسیدم.

این متهم پس از افشای راز جنایت بازداشت شد و در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار