کد خبر: ۹۲۸۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴ 02 January 2021

مدیر بخش اطلاع رسانیِ حشد شعبی گفت که طی روزهای آینده اخباری از متهمان در پرونده ترور شهیدان «سلیمانی» و «المهندس» و اسامی آنها، اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، «مهند العقابی» مدیر بخش اطلاع رسانی «حشد شعبی» عراق سخنانی را در خصوص متهمان پرونده ترور شهیدان «سلیمانی» و «المهندس» مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: طی روزهای آینده اسامی متهمان در پرونده شهیدان سلیمانی و المهندس که سال گذشته در نزدیکی فرودگاه بغداد توسط ایالات متحده آمریکا به شهادت رسیدند، اعلام می‌شود.

مدیر بخش اطلاع رسانی حشد شعبی همچنین اظهار داشت: در پرونده ترور شهیدان سلیمانی و المهندس ۴۰ متهم وجود دارند که برخی از آنها آمریکایی و برخی از آنها عراقی هستند. رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد.

العقابی در ادامه یادآور شد: متأسفانه در عرصه رسیدگی به پرونده شهیدان سلیمانی و المهندس دستگاه قضایی عراق تحت فشارهای داخلی و خارجی قرار دارد. علیرغم این فشارها، دستگاه قضایی عراق عملکرد بسیار خوبی در شناسایی متهمان این پرونده داشته است. در روزهای آینده اخباری درباره این متهمان اعلام می‌شود.

گفتنی است، پهپادهای متجاوز ایالات متحده آمریکا یک سال پیش یعنی در روز ۱۳ دی ماه با هدف قرار دادن خودروهای حامل «سردار سلیمانی» و «ابو مهدی المهندس» به همراه هم‌رزمانشان، آن‌ها را در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رساندند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار