محمدانورهاشمزهی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهرگفت: یک قطعه پرنده از نوع گونه هوبره توسط دوستداران طبیعت و حیات وحش تحویل محیط زیست شد.
کد خبر: ۹۳۲۶۶۵
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱ 21 January 2021

به گزارش تابناکسیستان و بلوچستان، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر بیان کرد: همیاران و مردم طبیعت دوست ایرانشهر یک قطعه پرنده از نوع گونه هوبره که تحت حمایت و حفاظت است به اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر تحویل دادند.

وی افزود: این پرنده که توان پرواز و حرکت خود را از دست داده بوده توسط همیارن و مردم به این اداره تحویل و پس از انجام معاینات اولیه، بیومتری و ... در محل نگهداری خاص گونه و تحت مراقبت این اداره شهرستان تا زمان رها سازی تیمار خواهد شد.

هاشمزهی ادامه داد: شهرستان هاي ايرانشهر و دلگان واقع در مركز جغرافيايي استان سيستان و بلوچستان با دشت ها، شرايط اقليمي و پوشش گياهي مناسب در فصل زمستان در فصل مهاجرت پرندگان زمستان گذران يكي از بهترين زيستگاه هاي هوبره در استان است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر اشاره کرد: بر اساس مشاهدات و پايش هاي مداوم یگان حفاظت محیط زیست و تیم های کارشناسی در سرشماري هاي صورت گرفته گله هايي تا 20 قطعه هوبره در حال پرواز را به ثبت رسانده اند.

هاشمزهی گفت: در فصل مهاجرت پرندگان زمستان گذران در ساليان متمادي افرادي سودجو به منظور كسب درآمد با تله هاي زنده گيري به صيد هوبره و فروش آن اقدام مي کنند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایرانشهر اشاره کرد: به منظور پيشگيري و مبارزه با اين جرم زيست محيطي يگان اداره كل حفاظت محيط زيست استان با همكاري همياران محلي ايرانشهر و دلگان بصورت مشترك و همه ساله و طي يك برنامه مدون از اول فصل مهاجرت تا پايان فصل كليه دشتهاي هدف را مورد پايش قرار مي دهد و از زنده گيري و قاچاق هوبره و از بين بردن پوشش گياهي منطقه جلوگيري مي کنند.

پرنده حمایت شده ای که به محیط زیست رسید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار