کد خبر: ۹۳۲۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷ 16 January 2021

به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه اخیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که 24 دی‌ماه برگزار شد؛ جملات اهانت‌آمیزی خطاب به خبرنگاران صدا و سیما بیان کرد که این موضوع با واکنش‌های متعددی از سوی اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان در فضای مجازی مواجه شد.

محمود دولت کردستانی مدیرکل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان نیز با انتشار نامه‌ای سرگشاده نسبت به این اهانت واکنش نشان داد. متن نامه به شرح زیر است: با احترام و آرزوی توفیق برای حضرتعالی و همه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، خصوصاً مدیران عزیزی که در استان سیستان و بلوچستان خدمت می‌کنند. از اینکه به این سبک و سیاق نکاتی را به استحضار حضرتعالی می‌رسانم، پیشاپیش عذر خواهم و اعتذار مرا بپذیرید.

سعادت حضور در جلسه "شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان" را که در تاریخ 24 دی ماه 99 برگزار شد نداشتم اما با رویت چند باره فیلم فرمایشات شما از محتوای جلسه و نوع نگاه حضرتعالی مطلع شدم؛ حسب وظیفه بر آن شدم نکاتی را به عنوان برادر کوچکتان تقدیم حضور و پیشکش محضرتان کنم تا شاید به فرمایش امام صادق "علیه‌ السلام" عمل کرده باشم که فرمودند: "أحَبُّ إخوانی إلَیَّ مَن أهدى إلَیَّ عُیوبی".

جناب آقای موهبتی بزرگوار، حتماً استحضار دارید وقتی شما عنان صحبت و اختیار تریبون را به دست می‌گیرید، علاوه بر اینکه در جایگاه یک مومن انقلابی، حاضران را مستفیض می‌فرمایید، به عنوان استاندار یک استان و نماینده عالی دولت هم به شما نگاه می‌شود.

به استحضار عالی جنابتان برسانم، رسانه‌های استان با کمال نجابت و توجه به اوضاع و احوال اقتصادی، تحریم‌ها و تهدیدها و شرایط فعلی و لحاظ کردن شرایط امنیتی و حساسیت‌های قومی و مذهبی و ... همواره کنار مجموعه‌‌های خدمتگذار نظام بوده‌‌اند و البته همواره به عنوان نماینده و زبان گویای مردم شریف و نجیب استان انجام وظیفه نموده‌اند.

جناب آقای مهندس موهبتی، نوع مخاطبتان با رسانه‌ها و اصحاب خبر جای تأمل دارد و حتماً فرمایش راهبردی حضرت مقام معظم رهبری مد نظرتان هست که فرمودند: "افراد، مسئولین، خودشان را در معرض نقد و انتقاد قرار بدهند و پاسخگو باشند و پاسخ بدهند و تبیین کنند" و ما از همین باب نقدهای سازنده شما و هر عزیز دیگر که با احترام تذکرمان دهد را برچشم می‌گذاریم و متقابلاً انتظار نقدپذیری داریم.

برادر ارجمندم، در کجا رسانه‌های استان با شما همراهی نکرده‌اند؟!
کدام خدمات دولت و نظام را نادیده و کوچک شمرده‌اند؟!
در کدام میدان به وظیفه رسانه‌ای خود عمل نکرده‌اند و کوتاهی کرده‌اند ؟! و.....

رسانه‌ها لحظه به لحظه و قدم به قدم همراه شما و همه خادمان بوده‌اند؛ گرچه کوچکترین حمایتی از ناحیه شما نصیبشان نشده اما مدام با بی‌مهری بر آنها تاخته و چهره برافروخته و روی ترش کرده‌اید!!!

از همه بدتر، بارها و بارها از میان این همه امثال و حِکم زیبا، خبرنگاران و اصحاب رسانه را به مگس‌هایی تشبیه فرموده و می‌فرمایید که گل‌ها و چیزهای خوب را نمی‌بینند و هرجا کثافت و فضولاتی هست می‌بینند و روی آن می‌نشینند !!!

جناب آقای موهبتی بزرگوار، نماینده عالی دولت

در مثال مناقشه نیست اما، حرمت و احترام دیگران خصوصاً اقشار زحمتکشی که بی‌مزد و بی‌منت صدای رسای مردم‌اند حداقل به عنوان انسان، لازم است. آنها زبان گویای مردمی هستند که متاسفانه صدای مظلومیتشان به جایی نمی‌رسد.

کاش حضرتعالی هم که توصیه به زنبور عسل بودن دیگران(خبرنگاران) می‌فرمایید، خود هم در میان این همه امثال و حِکم زیبا از متوسل شدن به مثال "مگس و نجاست و فضولات" صرف نظر می‌کردید!!!

ملاحظه فرموده و حتماً به خاطر دارید در دوران تصدی استانداریتان، چند بار این مثال قبیح و مشمئز کننده را در جمع رسمی بر زبان جاری ساخته‌اید؟!

کاش شما هم باز به سبک زنبور عسل ، آنچه را که رسانه‌ها پوشش می‌دهند و پخش می‌کنند و باب میل شماست، می‌دیدید و از نقد و مطالبه به حق مردم اینقدر بر آشفته نمی‌شدید!!!

استاندار عزیز، خبرنگاران و رسانه‌ها تکلیفی دارند و به آن خوب واقفند؛ آنها قشر زحمتکش، بی‌ادعا، روشنفکر و دلسوزی هستند که در غم و شادی کنار مردمند.

لطفاً اگر به آنها توجه و التفاتی ندارید، بگذارید با آزادی بیان حرفشان را بزنند؛ آنها رسانه و قلم و زبان دشمن و "بی بی سی" نیستند؛ آنها قصد تخریب خادمان ملت و نظام را ندارند، آنها منفعتی از نقد و مطالبه و رساتر کردن فریاد مردم مظلوم نمی‌برند؛ آنها مشکلات جامعه را به وجود نیاورده‌اند؛ مسبب کمبود سیلندر گاز نیستند؛ آنها علت‌العلل صف‌های طولانی نان نیستند؛ آنها عامل نداشتن راه‌های استاندارد و بزرگراه نیستند؛ آنها مقصر در برنامه‌ریزی‌های سطحی و روزمره بعضی از آقایان نیستند؛ آنها با کسی پدرکشتگی ندارند؛ آنها امین و صدای مردمند و بس.

آن خبرنگارانی که جنابعالی بارها و بارها شبیه مگس‌های روی کثافات و فضولاتشان خوانده‌اید، استحقاق این تعابیر و این‌ همه کم‌لطفی را ندارند!!! بگذارید کارشان را بکنند؛ بگذارید فریاد مردم بی‌پناه و کم‌توقع و محروم و بی سر و زبان این استان باشند که حقشان این نیست که از آب آشامیدنی محروم باشند؛ شأنشان اجل از این است که با گرفتن یک سیلندر گاز پس از یک هفته تلاش، احساس پیروزی و فتح‌الفتوح کنند!!! حقشان این نیست که جاده‌هایشان چنین باشد و شهرهایشان چنان که می‌بینیم.

برادر ارجمندم، رسانه‌ها را محصور و محدود و متهم نکنید، قطعاً به صلاح هیچکس نیست. آنها نقاط قوت شما و هر مدیری را به نقطه ضعف تبدیل نمی‌کنند. می‌دانید که بعضی از مردم این روزها مدام برای آب آشامیدنی چه می‌کشند؟ می‌دانید مسافرانی که با قطار از کویر عبور می‌کنند چه مصائبی را تحمل می‌کنند؟! می‌دانید فشارهای اقتصادی و بی‌نظارتی و افسارگسیختگی بازار، مردم را کلافه کرده است؟! می‌دانید مردم و ...

می‌دانم که همه چیز را می‌دانید و می‌دانم که می‌دانید رسانه‌ها خیلی آبروداری می‌کنند و شاید بعد از این به واسطه احقاق حقوق مردم بایستی شیوه و نگاهشان را عوض کنند.

... البته خوب که فکر می‌کنم می‌بینم ما اصحاب رسانه هم مقصریم؛ کوتاهی کرده‌ایم و به اشتباه گاهی زیادی مردم‌داری و آبروداری و متانت به خرج داده‌ایم که از این جهت برای خود و همتایان و همکاران امید گذشت از ناحیه مردم و غفران الهی دارم.

چند پیشنهاد:

- از همین هفته "27 دی ماه" هر زمان که برای ارائه گزارش خدمات خود اراده کردید؛ رسانه استان اعم از رادیو ، تلویزیون ، خبر و... همه جوره و به هر شکل که تمایل داشته باشید، آماده رسانه‌ای کردن خدمات دولت خواهد بود، کما فی‌السابق.

- اگر موافق باشید و به رسانه‌های استان ؛ اعم از رسانه استانی، خبرگزاری‌ها، نشریات، هفته‌نامه‌ها، فعالان اجتماعی، فعالان فضای مجازی و ... افتخار بدهید و هر ماه یک نشست رسانه‌ای برای تبیین خدمات و اقدامات دولت داشته باشید و پاسخگوی سوالات اصحاب خدوم رسانه استان باشید؛ قطعاً زیبایی‌ها و بخش‌های مغفول مانده دیده و شنیده خواهد شد.

- صدا و سیمای استان آمادگی دارد حداقل پنج برنامه گفتگو محور تلویزیونی و پنج برنامه رادیویی طراحی کند تا مردم مستقیم مسایل و مطالبات خود را با شما در میان بگذارند و جنابعالی پاسخگو بوده و به تبیین خدمات بپردازید.

- دستور بفرمایند مدیران محترم نیز برای پاسخگویی در برنامه‌های گفتگو محوری که طراحی خواهیم کرد، پاسخگوی سوالات و مطالبات مردم شریف و نجیب باشند و ما هم با تمام توان هدف‌گذاری خواهیم کرد و در خدمت آنها خواهیم بود.

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
با احترام و ارادت مجدد

محمود کردستانی
مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
بزرگوار دنبال مجیزگو هستند، نه موی دماغ
مهدی کارمند استانداری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
واقعا چنین آدمی به جای اوسط هاشمی نشسته؟
هرگز کسی از ایشون نه تندی دید نه روی ترش کردن و نه توهین به خبرنگاران
به مراااااااااااااتب هم از ایشون پرکارتر و مفیدتر بود برای استان
متاسفم واقعا که کی رو از دست دایم تا کی رو به دست بیاریم
مهشید باقری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
واقعا گفته خبرنگار مگسه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
نماینده دولت در استان که چنین ادبیات رو به کار می برند دیگه از افراد عادی چه توقع می توانیم داشت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار