یادداشتی بر لزوم تغییر در ترکیب مدیران کل
بهتر است مدیران قدیمی ایثار کنند و جای خود را به نیروهای تازه نفس بدهند

تابناک : با آب و تاب فراوان طرح جوانگرایی در مجلس به تصویب رسید ، ضرب الاجل تعیین شد و برخی مدیرانی که عمر مدیریتی و سن شان شامل حال این قانون می شد ، با سر و صدای زیاد برکنار شدند یا  استعفا کردند .

موجی از امید در دل های جوانان و نیروهای آماده بکار ، لایق ، خوشنام و خوش فکر بوجود آمد ، اما پس از مدتی این موجب خوابید و مجدد روال به گذشته بازگشت و مدیرانی که سال هاست بر مسند حضور دارند همچنان بر سرکارند و تغییری را شاهد نیستیم.

 

به  گزارش تابناک از زاهدان ، این مهم در استان سیستان و بلوچستان نیز با همان چالش کشوری مواجه شد و در بسیاری از ادارات کل ، ازجمله بهزیستی ، هلال احمر ، صنعت و معدن سیستان و بلوچستان و .... شاهدیم که مدیران مربوطه سال های سال است که بعنوان مدیرکل مشغول به خدمت می باشند و نشانی از تغییر هم نیست.

 

قصد نداریم عملکردهای این مدیران کل را مورد نقد و بررسی قرار دهیم ، اما واضح است که وقتی عمر مدیریتی طولانی شود ، نوآوری و اقدامات جدید کاهش می یابد و حرکت رو به جلوی ادارات کل کم و کمتر می شود و مدیران به مدیران ستادی تبدیل می شوند و این مساله را در ظاهر ادارات شهرستان ها یا حتی ادارت کل این ادارت کل میتوان بخوبی مشاهده کرد.

 

اینکه تجربه خوب و نیاز مدیریتی یک دستگاه دولتیست جای هیچ شکی نیست ، اما نباید فراموش کنیم که خلاقیت و ایده های نو نیز در شرایط فعلی کشور می تواند بسیار راهگشا باشد و بهتر است مدیران قدیمی ایثار کنند و جای خود را به نیروهای تازه نفس بدهند تا شاید برخی از مشکلات کشور در حوزه های مختلف رفع شود.

 

دراین بین انتظار است استاندار سیستان و بلوچستان بصورت ویژه وارد عمل شده و وعده های مدنظر دولت تدبیر و امید در خصوص مسائل مدیریتی را در استان عملیاتی کند.