مدیرعامل گوگل به حذف شواهد متهم شد

مدیرعامل گوگل در جلسه رسیدگی به شکایت دولت آمریکا از این شرکت، در برابر اتهامات مبنی بر این که ارتباطات داخلی خود را از مجریان قانون در تحقیقات مربوط به نقض قوانین ضد انحصارطلبی پنهان کرده است، دفاع کرد.
کد خبر: ۱۱۳۵۴۴۶
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۶ 01 November 2023

ساندار پیچای، روز دوشنبه با شهادت در پرونده تاریخی مهم وزارت دادگستری آمریکا، اظهار کرد: بسیار به ندرت تنظیمات را تغییر می‌دهد تا سوابق چت او پس از ۲۴ ساعت حذف شود. وی همچنین اذعان کرد که گاهی اوقات وکلا را به ایمیل‌های خود اضافه می‌کند تا مطمئن شود که با آنها محرمانه رفتار می‌شود، نه لزوما به این دلیل که به دنبال مشاوره حقوقی بوده باشد.

وزارت دادگستری آمریکا، پیچای را برای برنامه «ارتباطات محتاطانه» گوگل، به شدت سوال پیچ کرد. بر اساس این برنامه، به کارکنان گوگل دستور داده شده بود در صورت عدم نیاز فنی، از وکلای شرکت الگوبرداری کنند و تشویق کرده است در مکالمات حساس از طریق چت، سابقه را غیرفعال کنند تا مکالمه پس از ۲۴ ساعت به طور خودکار حذف شود.

هنگامی که این شرکت برای اولین بار محصول چت داخلی خود را ایجاد کرد، مکالمات به صورت خودکار آرشیو شدند اما در سال ۲۰۰۸، واکر و سایر مدیران ارشد گوگل تغییری را اعلام کردند که بر اساس آن، مکالمات پس از ۲۴ ساعت حذف می‌شوند، مگر این که کسی تنظیمات آرشیو را تغییر دهد.

پیچای گفت که او این پیام را دریافت کرده است، زیرا در سال ۲۰۰۴ به گوگل پیوسته، اما در این تصمیم دخالتی نداشته است. هنگامی که او در سال ۲۰۱۵ مدیرعامل شد، سیاست مذکور را تغییر نداد.

گوگل در فوریه سال میلادی جاری پس از شکایت وزارت دادگستری آمریکا و سایر شاکیان ضدانحصارطلبی مبنی بر این که شرکت در حال نقض تعهدات قانونی خود برای حفظ همه سوابق برای استفاده در دعاوی است، سیاست مذکور را تغییر داد.  در پرونده ضد انحصار دیگری که تاریخ رسیدگی به آن، ماه آینده تعیین شده است، یک قاضی فدرال کالیفرنیا دریافت که گوگل «سیاست سوال نکن، نگو» را برای نگهداری سوابق چت اتخاذ کرده است.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار