بازداشت باند کلاهبردار در سیستان وبلوچستان/ کلاهبرداران ریسد بانکی جعل می‌کردند

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از انهدام باند رسید ساز جعلی در زاهدان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۳۸۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۸ 18 November 2023

به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان، سردار دوستعلی جلیلیان گفت: طی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا و اعلام اینکه پس از ثبت آگهی فروش برنج و چای و... در یکی از سایت‌های آگهی محور، فردی با آنها تماس گرفته است و پس از توافقات اولیه وارائه یک رسید بانکی اقدام به دریافت کالا توسط وانت بار تلقی نموده که پس از گذشت چند ساعت متوجه شدیم پولی به حساب واریز نشده است که مراتب جهت رسیدگی در دستور کار افسران سایبری قرار گرفت.

وی ادامه داد: متهمین با پیدا کردن وانت بار از طریق سایت واسط و برقراری تماس و ارسال آنها برای دریافت کالا به درب مغازه شکات بعد از اطمینان دریافت کالا توسط آنها، اقدام به ارسال یک رسید بانکی جعلی که نشانگر مبلغ واریزی از طریق عابر بانک به حساب شکات بود از آن‌ها کلاهبرداری می‌کردند.این مقام ارشد انتظامی در ادامه تصریح کرد: با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان این پلیس دو نفر از اعضای این باند شناسایی و دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند و دستگیری سایر اعضای این باند نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: متهمین با پیدا کردن وانت بار از طریق سایت واسط و برقراری تماس و ارسال آنها برای دریافت کالا به درب مغازه شکات بعد از اطمینان دریافت کالا توسط آنها، اقدام به ارسال  یک رسید بانکی جعلی که نشانگر مبلغ واریزی از طریق عابر بانک به حساب شکات بود از آن‌ها کلاهبرداری می‌کردند.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه تصریح کرد: با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان این پلیس دو نفر از اعضای این باند شناسایی و دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند و دستگیری سایر اعضای این باند نیز در دستور کار قرار گرفته است.

 
سردار جلیلیان، در این خصوص هشدار داد: کاربران سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ثبت آگهی به هیچ وجه قبل از اطمینان از واریز وجه به حساب بانکی اقدام به ارسال و تحویل کالا به خریدار نکرده و همچنین در هنگام خرید نیز از پرداخت بیعانه به طرف مقابل خودداری نمایند.

فرمانده انتظامی استان، به هموطنان توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌ موبایلی موضوع را از طریق سایت پلیس‌ فتا به آدرس http://cyberpolice.gov.ir بخش گزارشات مردمی و یا با شمار تماس 096380 با همکاران بنده در میان بگذارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار