شتاب توسعه سیستان و بلوچستان با کمک لایه های مختلف اجتماعی

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرآیند توسعه استان با کمک ریش سفیدان، علما و سایر لایه‌های اجتماعی شتاب می‌گیرد و در استان مشکلی در حوزه جنسیت نداریم، اما در حوزه قومیت و مذهب باید مراقب باشیم که دشمن روی این متغیرها سرمایه‌گذاری کرده است.
کد خبر: ۱۱۵۶۱۲۰
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۵ 27 February 2024

 

به گزارش تابناک، رضا شریفی در جلسه هماهنگی ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان اظهار کرد: طوایف استان در زمینه انسجام اجتماعی و وحدت نقش بسزایی ایفا کردند، نیت خیری که منتفذان طوایف در زمینه حفط آرامش اجتماعی داشتند موجب شده بتوانیم روایت گری درستی از چهره استان داشته باشیم.

وی افزود: تا زمانی‌که در جامعه آرامش اجتماعی حاکم باشد و در لایه‌های اجتماعی انسجام مضاعف شود، در حوزه کادرسازی و تربیت نیروی انسانی متخصص برای بکارگیری در جغرافیای سیاسی استان و چه در سطح ملی توفیق بیشتری کسب خواهیم کرد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه عقب ماندگی‌های استان در دهه ۸۰ ماحصل به هم ریختگی تمرکز اجتماعی و مدیریتی بوده، بیان کرد: مصوبات سفر مقام معظم رهبری برای تغییر چهره استان بسیار عالی بودند، اما دشمن با به هم زدن آرامش اجتماعی در صدد بود که به مردم آسیب بزند، بنابراین باید مراقب باشیم بار دیگر تمرکزمان به هم نخورد.

شریفی ادامه داد: در مجموعه مدیریتی سیستان و بلوچستان اراده محکمی داریم که برای جبران عقب ماندگی ها فارغ از خط کشی های قومی و مذهبی از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: رویدادهای فرهنگی و هنری مانند کنگره ملی یعقوب لیث، جشنواره ملی تولیدات پویانمایی و عروسکی ایران، کنگره شعر بلوچ ایرانی و جشنواره‌هایی که در سواحل مکران طراحی می کنیم برای روایت تصویر واقعی استان صورت گرفته و می گیرد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه باید این استان را با تمام ظرفیت ها، مفاخر و نخبگان بزرگ آن بشناسند، خاطرنشان کرد: به همت مردم و مسوولان هم عقب ماندگی‌های تاریخی را جبران می کنیم و هم انسجام و آرامش اجتماعی را حفظ خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه فرآیند توسعه به کمک ریش سفیدان، علما و سایر لایه های اجتماعی شتاب خواهد گرفت، یادآور شد: مقام معظم رهبری تاکید کردند که متغیرهای قومیت، مذهب و جنسیت می تواند بحران ساز شود، در استان مشکلی در حوزه جنسیت نداریم، اما در حوزه قومیت و مذهب باید مراقب باشیم که دشمن روی این متغیرها سرمایه‌گذاری هنگفتی کرده است.

شریفی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه توپخانه دشمن انتخابات را هدف قرار داده، افزود: دشمن تمام توان خود را پای کار آورده تا مردم را برای شرکت در انتخابات دلسرد کند، تکلیف ما و شما این است که چهار اصل رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت مورد تاکید مقام معظم رهبری را رعایت کنیم.

وی اظهار کرد: در حوزه های ۶ گانه انتخابیه استان جلساتی با حضور نامزدهای انتخاباتی، هیات اجرایی و هیات نظارت برگزار کردیم که انتخابات سالم و بدون شائبه ای برگزار کنیم، تردید نداریم که دشمن برای ایجاد شائبه، جریان سازی و تشویش اذهان عمومی تلاش خواهد کرد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تکلیف ما حضور در انتخابات است، ادامه داد: مردم این استان در تمام ادوار انتخابات حضور معناداری پای صندوق‌های رای داشتند، در انتخابات پیش رو به شکرانه اینکه استان به اولویت توسعه کشور تبدیل شده و مسوولان ارشد کشور اهتمام ویژه ای برای جبران عقب ماندگی ها دارند، انتخاباتی در شان مردم استان با مشارکت بالا برگزار خواهیم کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار