رئیس اداره باز آفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد:
سهیلا رضایی رئیس اداره باز آفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از مصوب شدن بسته تشویقی نوسازی بافت های فرسوده در همه شهرهای مورد هدف بازآفرینی شهری تحت پوشش این اداره کل خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۸۵۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۴ 27 May 2024

به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان، سهیلا رضایی گفت: شرکت بازآفرینی شهری ایران با هدف تسهیل در نوسازی بسته‌های تشویقی ۱۹بندی را تدوین و پس از تصویب در شورایعالی شهرسازی و معماری ایران به استان‌ها ابلاغ کرد. 

وی افزود: این بسته‌های تشویقی مشوق‌های خوبی برای بهسازی و نوسازی مسکن در بافت فرسوده هستند که سازنده‌ها می‌توانند با استفاده از آن با کمترین هزینه نسبت به نوسازی مسکن خود اقدام کنند. 

رئیس اداره باز آفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: ۱۵ شهر در حوزه این این اداره کل در محدوده‌های هدف بازآفرینی شهری قرار دارند که محدوده‌های اجرای بسته تشویقی آن‌ها درجلسه کمیسیون ماده (۵) تصویب شد.

رضایی با بیان اینکه این مشوق‌های کالبدی براساس گروه‌بندی‌هایی مصوب شده‌اند، گفت: بر اساس شرایط بهره‌مندی و ضوابط تشویقی، این تقسیم‌بندی در چهار گروه انجام شده است. 

وی ادامه داد: گروه اول شامل بازآفرینی یکپارچه در قالب بلوک شهری، گروه دوم نوسازی در مقیاس محورهای اصلی محله‌ای و گروه سوم شامل نوسازی در عمق بافت فرسوده شهری می‌شود و گروه چهارم نیز نوسازی قطعات غیرقابل تجمیع را در بر می‌گیرد. 

رئیس اداره باز آفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: مردم می‌توانند با مراجعه به شهرداری‌ها اقدام به پیگیری بهره‌مندی از شرایط و این بسته‌های تشویقی به منظور بازسازی و نوسازی بافت فرسوده کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار