سیستان و بلوچستان - فرهنگی
اعمال، آداب و احکام مخصوص روز عيد قربان
به گفته علامه مجلسی، غسل در عید قربان سنّت مؤکد است تا آنجا که بعضی از علما آن را واجب دانسته‌اند. بهتر است غسل پیش از نماز انجام شود. نماز عید: این نماز در زمان غیبت امام زمان(عج) مطابق فتوای مشهور فقهای شیعه، مستحب مؤکد است. خواندن دعاهایی که پیش از نماز عید و قبل از آن وارد شده، مستحب است.
رسوم و خرده فرهنگ‌های ماه رمضان در سیستان و بلوچستان قدمتی دیرینه دارد، «چَمروک» در منطقه بلوچستان و «رَمَضوالله» در منطقه سیستان از جمله آیین‌های مردمان این خطه در استقبال از ماه رمضان است.
زاهدان- رئیس انجمن هنرهای نمایشی سیستان و بلوچستان گفت: سی و دومین جشنواره تئاتر استانی به میزبانی زاهدان در دهه سوم آبان ماه برگزار می شود.
پیام تسلیت مدیرعامل پتروشیمی مکران در پی شهادت مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی غدیر
علیرضا منیری ابیانه مدیرعامل شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران با صدور پیامی شهادت دکتر معصومی مدیرعامل نخبه و جوان هلدینگ برق و انرژی غدیر را تبریک و تسلیت گفت.
مدارس شهرستان زاهدان امروز دوشنبه دایر است
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: مدارس شهرستان های زاهدان میرجاوه، نصرت آباد، کورین و زابل امروز دوشنبه دایر است.
خبرگزاری اصولگرای تسنیم مدعی شد که مهران مدیری از کشور خارج شده است. متن خبر عینا در پی می ‌‌‌آید.
موکب‌داران خردسال + تصاویر
همزمان با شروع مراسم اربعین حسینی ، کودکان هم همپای دیگر اقشار مردم در این برنامه حضور دارند که یکی از مخاطبین تابناک، با ارسال تصاویر آنها، ما و مخاطبین عزیز را با حس خوب خود شریک نموده است.