ارزیابی‌ها نشان می‌دهد سالانه 2.81 میلیارد لیتر سوخت از ایران به پاکستان قاچاق می‌شود و 90 مقام دولتی و 29 سیاست‌مدار پاکستان در این روند دخیل هستند.
کد خبر: ۱۱۲۵۸۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۵ 11 September 2023

آژانس اطلاعات داخلی پاکستان طی گزارشی به نخست‌وزیری این کشور اعلام کرده که در کنار همکاری مقامات دولتی و سیاست‌مداران این کشور، گروه‌های تروریستی در قاچاق سوخت ایران به این کشور دخیل هستند.

گزارش این آژانس نشان می‌دهد که در سراسر پاکستان 995 پمپ بنزین در حال فروش سوخت قاچاق‌شده از ایران هستند. نکته مهم آنکه برای توزیع این سوخت‌ها از خودروهای شرکت ملی نفت پاکستان هم استفاده می‌شود.

گزارش نهاد اطلاعاتی مذکور حاکی از آن است که در پاکستان 722 نفر در موضوع نقل و انتقالات پولی و حواله سوخت قاچاقی از ایران دخیل هستند که ایالت پنجاب با داشتن 205 محل مبادله حواله در جایگاه نخست در میان ایالت‌های پاکستان قرار گرفته است. ارزش سوخت قاچاق‌شده از ایران به پاکستان 201 میلیون دلار برآورد شده است.

گفته می‌شود البته اخیرا دولت موقت پاکستان در کنار دولت‌های ایالتی این کشور روندی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای مقابله با احتکار دلار و دیگر کالاهای اساسی در این کشور در دستورکار قرار داده‌اند.

گزارش آژانس اطلاعات داخلی پاکستان نشان می‌دهد که 90 مقام دولتی و 29 سیاستمدار در این کشور در قاچاق سوخت ایران به پاکستان دخیل هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار