شناسایی و کشف ۳۴۶ تخلف اضافه تناژ در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان گفت: در راستای طرح تشدید برخورد با متخلفین اضافه تناژ طی ۶ ماهه سال جاری ۳۴۶ تخلف اضافه تناژ شناسایی و اعمال قانون شده است.
کد خبر: ۱۱۳۲۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۶ 20 October 2023

به گزارش تابناک سیستان  وبلوچستان، علی قبا گفت: با توجه به اهمیت نقش بار حمل شده بیش از ظرفیت مجاز وسیله نقلیه در کاهش ایمنی تردد، طرح شناسایی برخورد با متخلفین اضافه تناژ با رویکرد شناسایی و برخورد با موارد تخلف تناژ بالا که آسیب بیشتری بر بستر و ابنیه فنی راه وارد می کند ، از ابتدای سالجاری با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: طرح مذکور در قالب گشت های مشترک به اتفاق پلیس راه جنوب استان و انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل کالا، در کلیه محورها به خصوص در مبادی بارگیری (معادن) انجام شده است.

قبا خاطرنشان کرد: با توجه به سهم بسیار زیاد این دسته از وسایل نقلیه در ترددهای روزانه جنوب استان، به منظورتشدید برخورد با متخلفین در محور های جنوب استان، ضمن نظارت و کنترل توسط باسکولهای ثابت و سیار در مبادی بارگیری، اقدامات پیشگیرانه ای نیز به جهت جلوگیری از تکرار تخلف و خسارت به سرمایه ملی با همکاری پلیس راه از جمله توقیف وسیله نقلیه در پارکینگ ، لغو کارت هوشمند راننده و ناوگان و.... در دست اجرا است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار