کد خبر: ۱۱۶۷۲۶۶
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۴ 20 May 2024

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: ۲ هزار و ۵۷۰ تهیه قیر رایگان سال گذشته از سوی این اداره کل به شهرداری‌های ۱۰ شهر استان به منظور آسفالت معابر محلات مورد هدف باز آفرینی شهری اختصاص یافت.

عطاء اله اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان قیر به ارزش حدود ۲۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت ملی بازآفرینی شهری در قالب حواله به شهرداری‌های سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: این تخصیص در راستای بالابردن شاخص های کالبدی در این محلات و ارتقای سطح زندگی ساکنان محله های مورد هدف سیستان و بلوچستان برنامه ریزی شده و شهرداری‌ها موظف اند سهمیه قیر را صرف معابر فاقد آسفالت کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: در صورتی که شهرداری‌ها همت کرده و بتوانند به موقع آماده سازی معابر را برای انجام آسفالت انجام دهند این اداره کل نیز قیر مورد نیاز را از شرکت بازآفرینی شهری ایران جذب و در اختیار شهرداری‌ها قرار دهند.
وی تصریح کرد: دریافت قیر از شرکت بازآفرینی شهری ایران جهت آسفالت معابر خاکی مربوط به محلات ناکارآمد شهری توسط شهرداری‌ها مستلزم تصویب شهر مورد نظر در کمیسیون ماده پنج در استان است به این معنا که قیر در اختیار شهرداری‌هایی قرار می گیرد که شهر و محلات مورد نظر خود را در زمره تعهدات شرکت بازآفرینی شهری ایران قرار دهند و بتوانند مصوبه کمیسیون ماده پنج استان را دریافت کنند.
اکبری افزایش کیفیت زندگی و رشد سرمایه اجتماعی در محلات هدف را مهمترین دستاورد آسفالت معابر مضمحل و خاکی برشمرد و گفت: با همت شهرداران در سالجاری نیز می‌توانیم آمار خوبی را ثبت کنیم و کیفیت زندگی را در محلات ناکارآمد شهری ارتقا ببخشیم.
گفتنی است هم‌اینک ۳۱۵ هزار نفر از جمعیت سیستان و بلوچستان در حوزه شهرستان های زیرپوشش این اداره کل در بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی ساکن هستند که از این تعداد بیشترین جمعیت به زاهدان اختصاص دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار